Türkiye Değişim Partisi lideri Sarıgül’den ruzname olacak yokuş: Uymazlık amacıyla sunma makul namzet Kemal Kılıçdaroğlu’dur

TDP Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, cezaevlerindeki mahkumlara müteveccih af talebini ikilemek için Bolu’ya geldi. Bolu T Tipi Mecbur Dam uğrunda gazetecilere izah işleyen Sarıgül, “Af talebimiz, siyasal benzeri irade değil tamamen vicdani aynı taleptir. Toplumsal sulh ve muadele hukuku için ‘Affet Türkiye’m’ diyorum. Türkiye’de pandemi koşulları cihetiyle çabuk yargılamalar oldu. Gözden kaçan gâh konular oldu. Cezaevlerinde 40 yabanlık koğuşlarda 50-60 kişinin olduğu haberleri var. Alelhusus pandemi koşulları münasebetiyle esnaflarımız konuşu adına son mertebe sıkıntıya düştü. Çeklerini ve senetlerini ödeyemediler. Binlerce esnafımız maatteessüf ödeme güçlüğü içine düştü. Bu nedenle bir sicil affına da gerekseme var” dedi.

“GENIŞLIK AKLA YATKIN NAMZET KILIÇDAROĞLU’DUR”

Sarıgül, 6’lı masanın adayının Kemal Kılıçdaroğlu olması gerektiğini belirterek, “6’lı masa aynı namzet gösterecekse genişlik akillica aday; Sayın Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’dur, esas aykırılık partisi lideridir amma tabi kim takdir, kendilerinindir” diyerek konuştu.

“YUNANİSTAN KONUSUNDE DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ”

Türkiye- Yunanistan krizinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra yer alacaklarını açıklayan Sarıgül, “Türkiye Değişim Partisi namına değme zaman devletimizin yanındayız. O nedenle Sayın Cumhur Reisi Erdoğan’ın ‘Tıpkı şeb akılsız gelebiliriz’ lafı, sonuç basamak değerlidir. Yunanistan; Avrupa’nın, Amerika’nın şımarık çocuğudur. Tıpkısı el daha Yunanistan bilsin ki bizim bağırsak politikada farklılıklarımız gibi amma arazi ve bayrağımız söz konusu olduğu ahit Cumhur Reisi’mız ve devletimizin birlikte saha alırız” dedi.Share: