SARIGÜL: 6’LI MASA BİR ADAY GÖSTERECEKSE ARZ AKILLICASINA ADAY KILIÇDAROĞLU

TÜRKİYE Değişim Partisi Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, “6’lı masa benzeri namzet gösterecekse oradaki bildirme akıllıcasına aday Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Ana ihtilaf partisi lideridir. Ama bağımlı ki takdir onların” dedi.

Türkiye Değiş Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, cezaevlerinde mahkumlara yönelik af kararı çıkarılması talebini tekrarlamak için Bolu’ya geldi. Bolu T Tipi Kapalı Dam önünde gazetecilere açıklamalarda bulunan Sarıgül, “Af talebimiz politik bire bir temenni değil. Tamamen vicdani aynı taleptir. Sosyal sulh işin, muadele hukuku için ‘Affet Türkiyem’ diyorum. Türkiye’de pandemi koşulları cihetiyle çabuk yargılamalar oldu. Gözden kaçan kâh konular oldu. Cezaevlerinde 40 nefis koğuşlarda 50-60 kişinin olduğu haberleri var. Alelhusus pandemi koşulları münasebetiyle esnaflarımız konuşu kendisine sonuç paye sıkıntıya düştü. Çeklerini ve senetlerini ödeyemediler. Binlerce esnafımız maatteessüf ödeme güçlü içine düştü. Bu nedenle benzeri sicil affına de gerekseme var.” diye konuştu.

Sarıgül, 6’lı masanın adayının Kemal Kılıçdaroğlu olması gerektiğini belirterek, “6’lı masa ayrımsız namzet gösterecekse oradaki yer akıllıca namzet sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Esas uymazlık partisi lideridir. Amma tabi kim takdir onların takdiridir.” dedi.

Türkiye- Yunanistan krizinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın beraberinde düzlük alacaklarını açıklanan Sarıgül, şöyle konuştu:

“Türkiye Değişim Partisi adına değme devir devletimizin yanındayız. O nedenle Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Aynı geceleyin ansızın gelebiliriz’ lafı sonuç derece değerlidir. Yunanistan Avrupa’nın, Amerika’nın şımarık çocuğudur. Ayrımsız yol elan Yunanistan bilsin kim bizim iç politikada farklılıklarımız kabil ama toprak ve bayrağımız bahis konusu olduğu ahit Cumhurbaşkanımız ve devletimizin yanında seçkin ant meydan alırız.”Share: