Bolu’da Yeniçağa Gölü’ne 350 bin balık yavrusu salındı

Bolu’de üretilen 350 bin sazan balığı yavru su Yeniçağa Gölü’ne bırakıldı.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Gölköy Su Ürünleri Istihsal İstasyonu’nda üretilen 350 bin yavru sazan, Tarım ve Orman Icra Vekili Yardımcısı Veysel Tiryaki, Batman Valisi Ekrem Canalp, Yeniçağa Kaymakamı Bilal Çelik, Belediye Başkanı Recayi Çağlayan, Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Umumi Müdürü Mustafa Altuğ Atalay, Tarım ve Orman İl Müdürü İzzet Amaç, Bolu Orman Mıntıka Müdürü Mahmut Şentürk, kat amirleri ve balıkçılar yoluyla planlı törenle suya salındı.

Böylece, Gölköy Su Ürünleri Üretim İstasyonu’ndan bu yıl zarfında üretimi yapılan bütün 4 milyon balık yavrusu suyla buluşmuş oldu.

Bakan Yardımcısı Veysel Tiryaki, gazetecilere yaptığı açıklamada, Gölköy’birlikte üretimi yapılan balıkların Türkiye’nin birçok ilinde kâin çöz göllere salındığını söyledi.

Toplam 5 milyon balığın göllere bırakılacağını anlatan Tiryaki, “İnşallah çöz sularda üstelik yetiştirilen bu balıklar devlet ekonomisine okkalı yardım sağlayacaktır. Hem dolap balıkçılarına hem kooperatiflerimize hem dahi vatandaşlarımıza esaslı olsun diyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: