Gümrük Sahabet ekiplerinden Ankara ve Çankırı’da gizliden gizliye akaryakıt operasyonları

Gümrükler Vikaye Umumi Müdürlüğü Akaryakıt Kaçakçılığıyla Savaşım Özel Ekibi marifetiyle cali akaryakıt fişi ve pusat dışı komutan yaparak milyonlarca liralık zarara faktör olan akaryakıt kaçakçılarına, Ankara ve Çankırı’üstelik muvaffakiyetli 2 ayrı işler gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen evvel cerrahi müdahale Ankara kent merkezinde ruh gösteren tıpkı akaryakıt istasyonuna oldu. bahis konusu operasyonda araçların aldıkları akaryakıta ilişkin mali fişlerin kayıtlarının yazarkasalardan silindiği ve tek mir yapılmamış gibi gösterildiği tayin edildi.

Satış yapıldığında kayıtların otomasyon sistemine yansımasını engelleyen sistem tespit edildi

Araştırmayı derinleştiren ekipler istasyonda bulunan tanklardaki yakıt miktarlarının da akıllıcasına belirleme edilmesini engelleyen, böylecene yapılan usulsüzlüğü gizlemeye müteveccih tıpkı düzenek ele geçirdi. Tankların içerisinde kâin akaryakıt miktarını ölçen sisteme koşut tıpkı sistemin henüz olduğu ve bu sistemin istasyonun çatısına gizlendiği tespit edildi. Antrparantez komutan tabancalarının olduğu pompanın dip tarafına gizlenmiş ikinci tıpkı pompa beyni ve yazarkasa olduğu ve bu sistemin mir yapıldığında kayıtların özişler sistemine yansımasını engellediği tespit edildi.

Tespit edilmesi az çok yumruk aynı kaçakçılık yöntemini ortaya çıkaran hususi takım açıktan kumandayla taharri edilen ve devleti milyonlarca liralık zarara uğratan sistemleri çökertti.

Yazarkasayı baypas bırakarak satma verilerinin silinmesini sağlayıcı mekanizma ortaya çıkarıldı

Hususi Ekibin yürüttüğü diğer aynı ameliyat ise Çankırı ilinde gerçekleştirildi. Gümrükler Kayırma Genel Müdürlüğü Akaryakıt Kaçakçılığıyla Uğraş Özel Ekibince aynı apayrı akaryakıt istasyonunda yazarkasayı baypas bırakarak araç dışı satma yapılmasını ve yazarkasadan as verilerinin silinmesini sağlayan bambaşka bire bir sistem ortaya çıkarıldı.

Yapılan aramada ayrıca istasyon binasında düzenekle ilişkili aynı sayı yazarkasa ve elektronik beyin ele geçirildi. İstasyonda korsan bire bir program kullanılarak bilgisayarla yazarkasa ortada angajman kurulup harcama afişe etmek amacıyla fiş rica eden mükelleflere akaryakıt satmadan yazarkasadan makbuz düzenlendiği tespit edildi.

Bu yöntemler kullanılarak istasyonlarda binlerce litre pusat dışı akaryakıt satıldığı ve milyonlarca lira düzme akaryakıt fişi düzenlendiği tayin edildi. – ANKARAShare: