YANLIŞSIZ Tümen Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’dan Gülşen’e kınama

AK Fırka Umumi Başkan Yardımcısı ve İzmir Mebus Hamza Kırıcı, şarkıcı Gülşen’in imam hatiplilere yönelik ifadelerini kınadı. Keskin, söylenen ifadelerin toplumun bir kısmını hasis düşürücü ve ötekileştirici ifadeler olduğunu belirterek, “Espri namına nitelendirenler var. Bu espri değildir. Toplumun tıpkı kesimini oldukça görmeye müteveccih aynı mantıktır” dedi.

Öte yandan Biberli, aykırılık partilerinin zılgıt diline cebin tıpkısı izah yapması gerektiğini söyleyerek, “Bununla ilgili izah ortaya koyarsanız helalleşmeniz yürekten mi değil mi bu millet de görmüş olur” diye konuştu.

“‘Helalleşme’ diyen CHP’nin üs zihniyeti organizasyonlarda ortaya çıkıyor”

AK Tümen kendisine sahada milletin nabzını tuttuklarını belirten DOĞRU Fırka Genel Başkan Yardımcısı Hamza Çığlık, “Muhalefet cephesine baktığımızda ise gene intihabat yaklaşırken yıldırma, oldukça düşürme ve ötekileştirme dilinin vahim tıpkısı şekilde bitmeme ettiğini görüyoruz. Edremit’te CHP’li belediyenin birleştirme ettiği ‘kitap fuarı’ adı altında sözde selen üzerinden nöbet alarak CHP’li siyasetçilerin hem cumhurbaşkanımıza, hem bakanlarımız ve milletvekillerimize zılgıt diliyle daima yargılanmaktan bahsettiklerini görüyoruz. ‘Helalleşme’ diyen CHP’nin köken zihniyeti esasen organizasyonlarda ortaya çıkıyor. Burada siyasiler hukukun önüne geçip yargılanmaktan bahsediyor. Bizim kimseden korkumuz namevcut. 20 yıldır bu millete yemeden içmeden bakım ettik. 20 yıl elan bakım edeceğiz. Ne antlaşma helalleşmeden bahsedenler önlerine bire bir imkan geldiğinde evet hesaplaşmaktan evet yargılamadan bahsediyorlar. Bu gözdağı diline pabuç bırakacak halimiz bulunmayan. Vatandaşımız üstelik bunu gayet gani görüyor” dedi.

Hamza Şiddetli’dan Gülşen açıklaması

Şarkıcı Gülşen’in cemaziyelevvel ortaya çıkan ayrımsız dinleti kaydında önder hatiplilere ettiği sözler üzere bile konuşan Hamza Kötü, “Bire Bir sanatçı diye niteleyerek rapor edilen amma sanatıyla değil, siyasi mesajlarıyla gündem olan tıpkı kişinin yapmış olduğu izah, toplumun şanlı benzeri kesimini rencide etmiştir. İmam hatipliler cemaziyelevvel vardı, zaman var, yarın de olacaklar. Bu ülkenin cumhuriyetin kurmuş olduğu okullarda büyümüş insanlardır. Ego bile bire bir önder hatip lisesi mezunuyum. Bu anlamda bu ülkeye hemen bakım etmeyi düşünen insanlardır. Burada yapılan o bayağı düşürme içeren, toplumun bire bir kesimini ötekileştirme noktasında anlatım ortaya konulan bu açıklamayı biz doğrusu ayıplamak amacıyla işlemlerimizi başlattık. Hüküm işlemlerini başlattı. Espri yerine nitelendirenler var. Bu nükte değildir. Toplumun bire bir kesimini bayağı görmeye müteveccih bire bir mantıktır. Nükte deyip geçiştirilecek bire bir özdek değildir. Muhalefete çağrımız şudur siz bu tehdit dilinin neresindesiniz. Önünde mi arkasında mı karşısında mısınız? Bununla ilgili açıklama ortaya koyarsanız helalleşmeniz candan mi değil mi bu ulus birlikte görmüş peki. Tığ sahada teşkilatlarımızla beraber geziyoruz. Gündemi tehdit dili olanlara başmak bırakmayacağız” ifadelerini kullandı. – İZMİRShare: