Eskişehir 2. Ulusal Yunus Emre El Topu Turnuvası’na hazırlanıyor

Mihalıççık Spor Erkekler Hentbol Takımı’nın Süper Lig’e yükselmesi ile sabık yıl Eskişehir’da düzenlenen Yunus Emre El Topu Turnuvası’nı bu yıl yeniden bitmeme ettirme kararı verildiği açıklandı.

Mihalıççık İlçe Belediye Reisi Çorum, 27-28-29-30 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek 2. Millî Yunus Emre El Topu Turnuvasında, İstanbul Beykoz Belediyesi, Bursa Nilüfer Belediyesi, Muğla Köyceğiz Belediyesi, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Mihalıççık Spor ‘un mücadelede edeceğini aktardı. Komutan Çorum, “Bu takımları kentimizde misafir etmekten alım duyuyoruz” dedi.

“Eskişehir’e 35 yıl sonraları tıpkı şampiyona henüz keyiflendirmek istiyoruz”

Güzeşte zaman namağlup olarak önce Süper Lig’e çıktıklarını vurgulayan Mihalıççık Spor Erkekler Hentbol Takımı Antrenörü Hüseyin Taşcan ise, “Eskişehir’in el topu ile olan bağını ve geçmişini biliyoruz. Hentbol, burada haddinden fazla sevilen bire bir branştır. Süper Lig’bile biricik olmamız, bize ayrı bire bir etki yüklüyor. Genç ve diri ayrımsız ekimiz var. Bunun altını çizerek söylüyorum, gözyaşı ortalamamız âdeta güre. Bu ekibi kurarken, vakit kaybetmeden bu sezona göre hareket etmedik; geleceğe üstelik yatırım yaptık. Maçlarımızı seyredenlerin balaban afiyet alacağını düşünüyorum. Benzeri ant birlikte biz savaş ederken esenlik almak istiyoruz. Sporun gerektirdiği arz akıllıca şeyi sahaya yansıtacağız. Eskişehir’e 35 yıl sonra benzeri bökelik henüz neşelendirmek istiyoruz” şeklinde konuştu. – ESKİŞEHİR

Share: