Atlı Uyanık Timleri Ihlara Vadisi’nde

Kapadokya’ya açılan husus Aksaray’birlikte dünyanın yer şişman kanyonları beyninde saha düz ve gelişigüzel sene binlerce domestik ve ecnebi turistin ziyaret ettiği Ihlara Vadisinde güvenlik Süvari Açıkgöz Timi marifetiyle sağlanıyor.

Tarihi mekanlarıyla Kapadokya’nın incisi olan Aksaray’üstelik dünyanın arz nazik kanyonları beyninde vadi kayran Ihlara Vadisi’nin güvenliği Süvari Cingöz Timi marifetiyle sağlanıyor. Binlerce evcil ve yabacı turistin görüşme ettiği Ihlara Vadisi’nde fariza kayran Atlı Bitirmiş Timi ziyaretçilerin fert ve servet güvenliğini sağlıyor. Ziyaretçiler vasıtasıyla bile ağır sıklet bent gören Süvari Uyanık Timi 14 kilometrelik vadide renkli görüntüler oluşturuyor. Çağ boyu kayran içi ve bölgesinde devriye atan Süvari Uyanık Timleri meydana gelebilecek bir nice olumsuzluğun önüne geçiyor. Hele ziyarete gelen çocukların ilgi odağı olan Süvari Güllabi Timi ziyaretçilere hamaset veriyor.

Aksaray İl Açıkgöz Komutanlığı tarafından yapılan kayıtlı açıklamada, “Nevşehir Jandarma Beygir ve Kapik Eğitim Merkezi Komutanlığı (JAKEM) emrinden, Aksaray İl Jandarma Komutanlığı emrine görevlendirilen Süvari Cingöz Timlerimiz, araçların girmesi olabilir sıfır Kapadokya sınırları içerisinde düzlük alan Belisırma ve Ihlara Vadisini kapsayan turizm bölgelerinde devriye faaliyetlerine bitmeme etmektedir. Süvari Jandarma Timlerimiz, bölgeyi ziyarete mevrut yerel ve yabancı turistlerin birey ve servet güvenliğini bulmak amacıyla, vatandaşlarımıza türlü konularda bilgilendirme ve uyarılarda bulunmuştur. Tarihi ve kültürel alanlarımızın korunması, vatandaşlarımızın dirlik ve yürek içre yaşamaları, ilimizde asayiş ortamının sağlanması amacı ile düzenci ve aktif çalışmalarımıza gece gündüz demeden geceli gündüzlü adına devam edilecektir” denildi. – AKSARAY

Share: