Engelli bisikletçi sahilde Dünya Kupasına hazırlanıyor

Mersin’in Silifke ilçesinde 36 yıl evvel geçirdiği gidiş geliş kazasında sol kolunu ve sağ gözünü kaybeden Rüya Gençler, kariyerinde ilk kez milli formayı giyeceği Antalya’daki Paratriatlon Acun Kupası müsabakalarında madalya almak üzere çalışmalarını sürdürüyor. Maddi imkansızlıklar zımnında yıllar önceki yarışmalar için aldığı bin lira bisikleti ile 100 bin lira bisikletler ile yarışacak.

Silifke ilçesinde 1986’birlikte geçirdiği kaza sonrası sol kolunu ve sıhhatli gözünü kaybeden 43 yaşındaki Rüya, yaşına karşın bu zaman katıldığı organizasyonlardaki başarısıyla dikkati çekti.

Türkiye Triatlon Federasyonu vasıtasıyla Isparta’da 14-15 Ağustos’ta planlı Eğirdir Oral-B Triatlon Final Yarışları’nda PTS5 kategorisinde Türkiye şampiyonu olan Düş, milli takıma çağırma edildi.

Antalya’nın Alanya ilçesinde gerçekleştirilecek Avrupa Triatlon Kupası ve Paratriatlon Acun Kupası müsabakalarında milli formayı giyme heyecanı yaşayacak Rüya Gençler, organizasyonda madalya kazanmaya odaklandı. Çoluk Çocuk, maddi imkansızlıklar dolayısıyla yıllar evvel yarışmalar amacıyla aldığı bin teklik bisikleti ile 100 bin liralık bisikletler ile yarışacak.

İkamet ettiği Taşucu’nda yarışmaya hazırlanan Düş Gençler’i sahilde gören vatandaşlar alkış tutup maneviyat verdi.

Hilmi Mutfakçı, Umut’un gayretlerinin herkese eş olması gerektiğini, kendisi ile çekicilik duyduklarını belirtti.

Bu sezon yarıştığı müsabakalarda kebir dereceler elde ettiğini belirten Imge ise, “Mersin’deki Avrupa Triatlon Kupası çerçevesindeki yaş grupları yarışlarında ikinci oldum. Oral B Balıkesir Hanay Triatlonu’nda ikincilik elde ettim. Son adına Isparta’daki yarışlarda dahi PTS5 kategorisinde Türkiye birincisi oldum. Bu vesileyle milli takıma seçildim” diye niteleyerek konuştu.

Rüya Çoluk Çocuk, ilk defa milli formayla yarışlara çıkacağını ve haddinden fazla hararetli olduğunu belirtti.

Maddesel imkansızlıklar zımnında önceki yıllarda aldığı bin lira bisikletle 100 bin liralık bisikletlere alın yarışacağını belirten Gençler, “Paratriatlon Dünya Kupası yarışında ülkemi katakulli ederek evvel 3’e girmeyi hedefliyorum. Mersin’de tahminî 250 bin civarında sakat olduğunu biliyoruz amma spora mukavim ilgi yok. O yüzden de bazı özürlü arkadaşlara emsal olmak istiyorum” dedi. – MERSİN

Share: