Donmuş bedeni atacakları saha için sezme yapmışlar! Çağ donduran cinayette yeni incelik ortaya imdi

Kocaeli Karamürsel’de hararetli gemilik işçisi Selçuk Duman’dan vukuf alamayan ailesi, geçen sene 7 Ağustos’ta kayıp başvurusunda bulundu. Esrar’ın maktul olabileceğinden şüphelenen Kocaeli Cinayet Seksiyon Amirliği ekipleri, soruşturmayı bu yönde genişletti. Tersane işçisinin eş arkadaşları olan Ender Anıl Karagöz, kardeşi Muazzez Karagöz ve Orhan Bilimci takibe makbuz. Polis ekiplerinin takibi sırasında 3 şüphelinin, ellerindeki kızıl sikkeleri satarak tarihi kitap kaçakçılığı yaptıkları tespit edildi.

Araştırmalarını bütünler ekipler, 22 Ekim’dahi Zonguldak ve Kırıkkale ile Kocaeli’nin Karamürsel ve Gebze ilçelerinde eş zamanlı operasyonla 6 kişiyi gözaltına aldı. Gebze’deki operasyonda şüpheliler, ellerindeki tarihi eserleri satmaya çalışırken yakalandı. Şüphelilerin karı ve araçlarında yapılan aramalarda 20’den aşkın kızıl sikke ele geçirildi. Şüpheliler, Güvenlik Bölüm Müdürlüğü’ne getirilirken, ele geçirilen tarihi asar de Müze Müdürlüğü’ne konfirmasyon edildi.

CİNAYETİ İTİRAF EDİP, BİRBİRLERİNİ SUÇLADILAR

Emniyette sorgulanan şüphelilerden 3’ü, savcılık talimatıyla azade bırakılırken, Ender Anıl Karagöz, Aziz Karagöz ve Orhan Bilimci ise ifadelerinde sülale arkadaşları Selçuk Duman ile vasıta alışverişiyle ilgilendiren münazaa yaşadıklarını ve gelişigüzel Bursa’nın Gemlik ilçesine gittikleri sırada iple boğarak öldürdüklerini itiraf etti. Birbirlerini suçlayan ve cesedi Gemlik’in girişindeki öz yatağına attıklarını belirten şüpheliler, düzlük göstermeleri üzere bölgeye götürüldü. Şüphelilerin 19 Kasım 2021’dahi gösterdiği alanda çürümüş ayvaz cesedi bulundu. Cansız bedenden alınan DNA örnekleri ile yakınlarından alınan DNA örnekleri eşleşince Esrar’a ait olduğu kesinleşti. Emniyetteki işlemleri sonrası 3 karanlık, irsal edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

CESEDİ BIRAKACAKLARI KAYRAN İÇİN KEŞİF YAPMIŞLAR

Karamürsel Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nca hesaplı soruşturma tamamlandı. Hazırlanan dosya, olay yeri Bursa olduğu üzere Bursa Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’na gönderildi. İddianamede, fenomen öncesi İstanbul’dahi marazlı olan babalarını görüşme üzere hastaneye revan Karagöz kardeşlerin, kiralık otomobille Tekirdağ-Çanakkale- Balıkesir-Bursa-Gemlik- Yalova güzergahını takip edip, hiç uzunlamasına 7 Ağustos 2021’de saat 01.30 sıralarında Karamürsel’e geldikleri belirtildi. Yolu tek bozukluk olmaksızın uzatan sanıkların, maktulü öldürdüklerinde nereye bırakacakları üstüne irfan yaptıkları belirtildi.

OYUN BAHANESİYLE ARAÇTAN İNDİRMİŞLER

Sanıkların, görüngü günü de Selçuk Duman’ı Yalova çıkışında kâin köfteciye yemeğe götürdükleri, daha bilahare esen ense koltukta oturan Yaman’ın yöre koltuğa geçmesi amacıyla otomobili Yalova’nın Çiftlikköy ilçesinde durdurdukları, burada baziçe oynama bahanesiyle araçtan inip, ansız geldiklerinde Orhan Bilgin’in arka koltuğa geçtiği, bu sayede bile Yaman’ın ön bulaşan koltuğuna oturtulduğu bilgisi iddianamede yer aldı. Sanıkların, mecmu bu planı Selçuk Yaman’ın kemirmek yedikleri köfteciden bilahare kaçırılmış izlenimi çevirmek üzere gerçekleştirdikleri, ara bulucu Ermiş Karagöz kullanırken, Ender Anıl Karagöz ile Orhan Bilim Adamı’in Selçuk Duman’ı iple boğdukları elan bilahare bile cesedi başlangıçta sezinleme yaptıkları dereye attıkları belirtildi.

AİLESİNDEN MÜTEZAYIT PARAYI AHZETMEK İÇİN ÖLDÜRMÜŞLER

İddianamede, Karagöz kardeşlerin babaları parasız olduğu üzere paraya ihtiyaçları olduğu, çevrelerindekilerden takanak istedikleri, Selçuk Yaman’ı da ailesinden kalan parayı ahzetmek için öldürdükleri bilgisi saha aldı. Sanıkların ‘tasarlayarak öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle yargılanmalarının istendiği savca, Bursa 1’inci Ciddi Ukubet Mahkemesi’nce kabul edildi. Ender Anıl Karagöz, Ermiş Karagöz ve Orhan Âlim, ilerleyici günlerde hakim karşısına çıkma.

Share: