Enik hasretiyle kansere yakalanan cet hayatını kaybetti, uşak nöbeti tutan aileler yasa boğuldu

Genç Erkek hasretiyle kansere yakalanan cet hayatını kaybetti, zürriyet nöbeti tutan aileler yasa boğuldu

DİYARBAKIR – Diyarbakır’üstelik terör örgütü PKK vasıtasıyla kaçırılan evlatları üzere HDP İl Başkanlığı binası uğrunda evlatlarına ittihat etmek amacıyla gösteri fail aileler beyninde meydan alan ağababa Ekrem Daha Çok (55), 7 yıldır kavuşamadığı evladının hasretinden yakalandığı kansere yenik düştü. Haberi kayran çadırdaki aileler, yasa boğuldu.

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları vasıtasıyla dağa kaçırıldığı iddiasıyla 3 Ilkgüz 2019’üstelik farklı kentlerden Diyarbakır’a gelerek HDP diyar binası uğrunda oturma eylemi başlatan ailelerin zürriyet nöbeti bin 139’uncu gününde devam ederken uzun süre evladının hasretiyle nöbette olan ağababa Ekrem Çıktı (55), 7 yıldır kavuşamadığı evladının hasretinden kansere yakalanmıştı. Birkaç ay evvel otama altına alınan ve uykuluk kanserine yakalanan baba Bundan Sonra, Malatya İnönü Üniversitesi’nde bunaltıcı hizmet servisinde otama altına alınmıştı. Bundan Sonra, evladına kavuşamadan evvel, Hatay Ululuk Hastanesinde kansere fersude düştü.

Eşi Aysel Bundan Sonra ile 13 Teşrinisani 2021’de Hatay’dan gelerek eyleme katılan Ekrem Çıktı, oğlunun 2015 yılında Kırıkkale’de hisse senedi yerinden eve gittiği sırada kaybolduğunu ve bir daha kendisinden veri alamadıklarını söyleyip dönmesi üzere çağrıda bulunmuştu.

Birlikte müşterek bir hasreti çektikleri aileler, haberi alınca kanun boğuldu. Çadırda aileler Erhan Bundan Sonra’ın fotoğrafıyla akıbet vasiyetlerini namına getirerek çağrıda bulunarak başsağlığı diledi.

Ailelerden Süleyman Münevver, Ekrem Imdi’ın çağa hasretiyle kansere yakalandığını kaydetti. Kültürlü, “Hatay’dan gelerek bizimle alay malay bala nöbeti tutan Ekrem ağabeyimiz maatteessüf son etmiş. Evladının hasretine dayanamadı, tığ aileler kendisine çok üzgünüz. Kendisiyle telefonla da konuştuk, akıbet sözünü söyleyerek evladının hakkının aranmasını istedi. Bizde bugün onun vasiyetini adına getirmek üzere oğlunun fotoğrafını elimize aldık, onun evladı ve öz evlatlarımızın hakkını sonuna kadar savunacağımızın sözünü verdik. Maalesef evlanın hasretiyle kanser teşhisi konularak ölüm etti, aileler adına namına rahmet diliyoruz. Eşi ve yakınlarına bile başsağlığı diliyoruz” dedi.

Annelerden Mevlüde Üçdağ, ebedî uyku fail Ekrem Artık’ın gözü degaje gittiğini dile getirdi. Üçdağ, “Tığ bu sabahleyin Ekrem Kanı ebedî uyku haberini aldık ve çokça üzüldük. Burası yöntemince kanun boğuldu. Oğlunun hasretini çeke çeke amansız hastalık hastalığına yakalandı ve memat etti. Gözleri açık gitti, hepimiz sağlığımızdan olduk. Tanrı, yağmur eylesin, mekanı behişt olsun” ifadelerini kullandı.

Share: