Mânialı çifttekerci sahilde Dünya Kupasına hazırlanıyor

Engelli bisikletçi sahilde Acun Kupasına hazırlanıyor

Trafik kazasında sol kolunu ve sağlıklı gözünü kaybeden Düş Çoluk Çocuk, milli formayla bin lira bisikletiyle 100 bin teklik bisikletlerle yarışacak

Imge Gençerler, ilk kez milli formayla yarışlara çıkacağını ve çokça hararetli olduğunu belirtti

MERSİN – Mersin’in Silifke ilçesinde 36 sene önce geçirdiği gidiş geliş kazasında sol kolunu ve sıhhatli gözünü kaybeden Düş Çoluk Çocuk, kariyerinde ilk kez milli formayı giyeceği Antalya’daki Paratriatlon Dünya Kupası müsabakalarında madalya başlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Maddi imkansızlıklar dolayısıyla yıllar önceki yarışmalar için aldığı bin teklik bisikleti ile 100 bin liralık bisikletler ile yarışacak.

Silifke ilçesinde 1986’de geçirdiği kaza sonrası sol kolunu ve salim gözünü kaybeden 43 yaşındaki Rüya, yaşına rağmen bu mevsim katıldığı organizasyonlardaki başarısıyla dikkati çekti.

Türkiye Triatlon Federasyonu eliyle Isparta’da 14-15 Ağustos’ta düzenlenen Eğirdir Oral-B Triatlon Bitiş Yarışları’nda PTS5 kategorisinde Türkiye şampiyonu olan Umut, milli takıma çağırma edildi.

Antalya’nın Alanya ilçesinde, gerçekleştirilecek Avrupa Triatlon Kupası ve Paratriatlon Dünya Kupası müsabakalarında milli formayı giyme heyecanı yaşayacak triatlet, organizasyonda madalya kazanmaya odaklandı. Maddesel imkansızlıklar nedeniyle yıllar önceki yarışmalar üzere aldığı bin liralık bisikleti ile 100 bin teklik bisikletler ile yarışacak.

İkamet ettiği Taşucu’nda yarışmaya hazırlanan Imge Gençler’i sahilde gören vatandaşlar alkış tutup maneviyat verdi.

Hilmi Mutfakçı, Düş’un gayretlerinin herkese emsal olması gerektiğini, kendisi ile alım duyduklarını belirtti.

Bu mevsim yarıştığı müsabakalarda yüce dereceler elde ettiğini belirten Rüya, “Mersin’deki Avrupa Triatlon Kupası çerçevesindeki gözyaşı grupları yarışlarında ikinci oldum. Ağızcıl B Balıkesir Hayat Triatlonu’nda ikincilik elde ettim. Serencam namına Isparta’daki yarışlarda bile PTS5 kategorisinde Türkiye birincisi oldum. Bu vesileyle milli takıma seçildim” diyerek konuştu.

Imge Gençerler, ilk kez milli formayla yarışlara çıkacağını ve haddinden fazla heyecanlı olduğunu belirtti.

Maddesel imkansızlıklar nedeniyle önceki yıllarda aldığı bin liralık bisikletle 100 bin lira bisikletlere karşı yarışacağını tamlayan Çoluk Çocuk, “Paratriatlon Acun Kupası yarışında ülkemi düzen ederek önce 3’e girmeyi hedefliyorum. Mersin’de kestirmece 250 bin civarında mânialı olduğunu biliyoruz ama spora kavi rabıt yok. O yüzden birlikte kâh sakat arkadaşlara örnek olmak istiyorum” dedi.

Share: