Elektrik şirketlerinden düzenlenen boşluk ‘yatırım ve bakım’ eylemek açıklaması

BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ, tüketicileri ‘planlı gedik nedir, niçin yapılır?’ konularında bilgilendirmek amacıyla eş tıpkısı izah yaptı. Açıklamada, şebeke iyileştirme, tesislerin yenilenmesi ve yatırım çalışmalarının layenkati devam ettiği tabir edilerek, “Bu sırada çalışmaların birey ve servet güvenliğini tehdit etmemesi adına vacip kendisine planlı kesintiler gündeme gelebilmekte. Planlı çalışmalar sırasında tüketicilerimizin kıygınlık yaşamaması için 48 saat başlangıçta kamuoyuna mukteza bilgilendirmeler yapılmakta” denildi.

Boğaziçi Cıvıltı Tevzi A.Ş. (BEDAŞ) İstanbul Avrupa Yakası’nda, Akdeniz Cıvıltı Tevzi A.Ş. (AEDAŞ) Antalya, Burdur ve Isparta’da, Çamlıbel Ruh Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) da Sivas, Tokat ve Yozgat’ta toplanmış 8,7 milyonu aşan kullanıcıya selis ve kaliteli zindelik tevzi hizmeti sunmak amacıyla 7 dönüş 24 saat görev başında.

TÜKETİCİ 48 SAAT ÖNCEDEN BİLGİLENDİRİLİYOR

Bölgelerindeki bakir iskân yerlerine erke yollamak, kalan okul çocuğu yanıt çevirmek, bulunan altyapıyı perçinlemek amacıyla envestisman, hizmet ve onarım çalışmalarını sürdüren BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ, bu sırada hisse senedi güvenliği kuralları ve mevcut mevzuatlar çerçevesinde duygusal ve dünyalık güvenliğini bulmak için belli benzeri izlence dahilinde planlı kesintilere gidiyor. Tüketicilerin bu kesintilerden asgari seviyede etkilenmesi hedefiyle tevzi şirketleri, düzenlenen kesintilerin duyurusunu 48 saat öncesinden genel ağ siteleri ve sair bildirişim kanalları üzerinden yapmaktadır.

Bir bölgede “envestisman ve hizmet” yapıldığı anlamına mevrut düzenlenen kesintiler ile ilişik tüketiciyi bilgilendirmenin önemi değme geçen zaman artarken BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ’tan konuyla ilgilendiren eş tıpkısı izah geldi. “Düzenlenen kopukluk nedir, illet yapılır, ayrıksı kesintilerden farkı nedir” sorularına cevap veren açıklamada şu noktalara dikkat çekildi:

“Aksaklık halleri dışında, neşelilik dağıtım şebekesinde yapılması planlanan yatırım, hizmet-tamir çalışmaları ve eskimemiş abonelik bağlantılarında enerjinin kesilmesi gerekiyorsa, ilkin kamuoyu bilgilendirilerek ‘düzenlenen kopukluk’ yapılır.

“Mezuniyet ve fariza alanlarımız dahilinde mevcut dağıtım bölgelerinde, erke arzının emniyetli, selis ve nitelikli olarak yapılabilmesi amacıyla kanalizasyon ve kapasite artırımına müteveccih bütün ıslah, tesislerin yenilenmesi ve yatırım çalışmalarını gece gündüz ve ahenktar adına sürdürmekteyiz. Erke arzının tehlikesiz, akıcı ve kaliteli kendisine yapılabilmesi, bu sırada çalışmaların ekiplerin ve vatandaşların fert ve para güvenliğine uymazlık vermeyecek şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla “düzenlenen kesintiler” muktezi yerine gündeme gelmektedir.

“Bu süreçte tüketicilerimizin kıygınlık yaşamaması arz anne meram ve prensiplerimiz ortada meydan alıyor. Bu nedenle zindelik kesintisi mucip çalışmalarımızı, dağıtım şebekesindeki kullanıcılara etkisinin minimal düzeyde kalacağı saatlerde gerçekleştiriyoruz.

“Site merkezlerinde; dönüştürücü ve dağıtım merkezi bakımlarının benzer olduğunca şeb saatlerinde yapılırken, sakil gerilim ve orta gerilim tıngır hatlardaki bakım çalışmaları, maharet kısıtlar ve hisse senedi güvenliği nedeniyle ruz saatlerinde gerçekleştirilmek için planlanıyor.”

Share: