MHP Genel Başbuğ Yardımcısı Özdemir, Kayseri’de matbuat toplantısında konuştu Açıklaması

MHP Genel Başbuğ Yardımcısı İsmail Özdemir, “Bize göre zilletin bilcümle cazibe ve programı, CHP olsun, İP olsun, değişik politik partiler olsun kendilerine ilişkin sıfır tıpkı gündemle ve ayrıca kendilerine servis edilen aynı çerçevede şekilleniyor. Zımnında şu asıl büyüklüğünde bile zillete, ‘Adayınız şu olacaktır’ diye niteleyerek muayyen tıpkısı talimatın gelmediğini tercüman olmak geçişsiz.” dedi.

Özdemir, Kayseri’birlikte bir düğün salonunda düzenlediği basın toplantısında, MHP Umumi Başkanı Fehamet Bahçeli’nin 18 Ilkgüz Pazar haset Kayseri’birlikte düzenleyeceği mitinge vatandaşları çağırma etti.

Miting programı amacıyla 1 aydır ülkü arkadaşlarının ceht gösterdiğini anlatan Özdemir, “Edindiğimiz intiba ve gözlem odur kim Kayseri, Tanrı cevaz verirse, ahzüita haset belki bile demokrasi tarihimizde, hoppadak Kayseri’nin değil, Türkiye’nin gördüğü yeryüzü canlı ve yer serbest kapsamlı mitinge eş sahipliği yapacaktır. Bunun heyecanını şimdiden yaşıyoruz.” dedi.

Özdemir, 2023 seçimlerine kendi fırka zihniyet ve disiplinleri çerçevesinde hazırlıklarının bitmeme ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Cumhur İttifakı haricindeki politik partiler, içerisine düştükleri mezellet durumu karşısında, Türk milletine ve Türkiye’ye müteveccih her traksiyon, proje sunamazken ve ayrıca bu seçimler yıpranmamış hükümet sistemimize bakarak bire bir zamanda mebusluk umumi seçimleriyle beraber cumhurbaşkanlığı seçimini birlikte tazammun edeceğinden mütevellit, elan cumhurbaşkanlığı adayını birlikte belirleyememişlerdir. İttifakla alakalı zat bünyelerinde ne siyasal partilerin olup olmadığıyla kim, burada özellikle PKK terör örgütünün siyasal uzantısı HDP’nin varlığı sosyete nazarında aleni tıpkısı şekilde bilinirken, HDP’nin varlığını bile itiraf edemeyenlerin reisicumhur adayını belirlemekte de zorlandığını, hatta belirleyemediğini bile ifade etmemiz geçişsiz. Bize bakarak zilletin hep plan ve programı, CHP olsun, İP olsun, başka siyasal partiler olsun kendilerine ait sıfır tıpkısı gündemle ve başkaca kendilerine servis edilen tıpkı çerçevede şekilleniyor. Dolayısıyla şu ana kadar dahi zillete, ‘Adayınız şu olacaktır’ diye belli ayrımsız talimatın gelmediğini inandırmak geçişsiz. Bizim Türk milletine çağrımız küşade ve nettir. ‘Çağrım sana’ diyerek, Milliyetsever Hareket Partisi adayının belli olduğu, bunun da Sayın Recep Tayyip Erdoğan olduğu ve kararının üstelik açık olduğu, bu kararının bile Türkiye ve Türk milleti olduğu iradesini paylaşmıştır.”

Programda, MHP Kayseri Milletvekili Zevalsiz Ersoy ve MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak bile müşavere yaptı.Share: