Doğu’da toplumsal göz projesi amacıyla başvurular sürüyor

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet tarihinin en balaban toplumsal bölük projesi kapsamında Erzurum, Ardahan, Tunceli ve Ağrı’üstelik vatandaşların başvuruları devam ediyor.

Erzurum’dahi, toplumsal göz projesine e-Şevket üzerinden referans imkanı olmayanlar, sabahın er saatlerinde evraklarını görevlendirmek amacıyla Ahali Bankası şubelerine geldi.

2 bin 100 konutun yapılmasının planlandığı kentte, evraklarını koymak ve bilgelik ahzetmek isteyenler vezneci şubelerinde kükremek oluşturdu

Tüvana kategorisinden göz amacıyla başvuran 19 yaşındaki Muhammet Nuri Bahir, AA muhabirine, ev sahibi olmayı haddinden fazla istediğini belirterek “İnşallah karı kazanç. Gailesiz kendisine hane projesine sevindik, bizim kabilinden gençler için koca vesile. Koşullar haddinden fazla iyicene. Genç olduğumuz için bizlere zahmetsiz ve öncelik sağlandı, çokça memnunuz.” dedi.

Emekli Raci Özgözen birlikte ocak sahibi kalkmak isteyenlerin bankalarda su oluşturduğunu aktardı.

Emekli kategorisinde bölük için başvurduğunu anlatan Özgözen, “Emekliler kampanyaya çokça sevindi, inşallah karı sahibi oluruz. Hane sahibi olma şartları bana bakarak akla yatkın. Şu zaman apayrı yöntemle aile almaya okkalı yetmiyor, ev fiyatları haddinden fazla efdal olduğundan TOKİ dışında karı almaya gücümüz yetmez. TOKİ’nin evleri bizi sevindirdi, emeği geçenlere teşekkür ederim. Tanrı razı olsun.” diyerek konuştu.

İnşaat işçisi Fetullah Cenup de içtimai konut projesine haddinden fazla sevindiklerini dile getirerek “Baba oğula 20 yıllığına bu şekilde, bu şartlarda eş vermez, evler adeta müft. TOKİ’in evleri birinci sınıf ve süper. Etraf şartlarında hiç kimesne ayrıksı nev müteahhitlerden karı alamaz çünkü fiyatlar çok efdal.” ifadesini kullandı.

Başvuru sahiplerinden Nazime Özgözen ise projenin vatandaşları sevindirdiğini söyleyerek “Tanrı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Edoğan’dan ve emeği geçenlerden razı olsun. İnşallah konutlar cins ihtiyaçlılara nasip olur.” dedi.

Ardahan

Sosyal ev projesi, Ardahan’bile da yoğun arzu gördü.

E-Celal üzerinden müracaat imkanı olmayanlar, sabah saatlerinde başvuru üzere zaruri evraklarını vermek amacıyla Ahali Bankası ve Kültür Bankası şubelerine geldi.

Ekincilik Bankası Ardahan Büro Müdürü Şefika Akaret, AA muhabirine, 250 konutun yapılacağı kentte, yoğunluğun oluşmaması amacıyla görevlilerin inceden inceye himmet yürüttüğünü ifade etti.

Vatandaşlardan Tanju Koç bile devletin ev sahibi atılmak amacıyla kendilerine adamakıllı imkan sunduğunu belirterek “Şu temel büyüklüğünde kiradaydım. İnşallah bundan sonra özlük evim tamam.” diyerek konuştu.

Tunceli

Tunceli’bile da içtimai göz projesine başvurular sürüyor.

E-Heybet üzerinden başvuru imkanı olmayanlar, erken saatlerde banka şubelerinin önüne geldi.

Umum Bankası ve Ziraat Bankası şubelerinde yoğunluk oluşturanlar, evraklarını teyit ederek başvurularını yaptı.

Proje kapsamında kentte 250 basamak inşa edilecek.

Ağrı

Ağrı’de dahi sosyal bölük projesine başvurular bitmeme ediyor.

E-Azamet üzerinden referans imkanı bulamayanlar, sabahın erken saatlerinde bankaların önünde bahir oluşturdu.

Başvuru yapmak talip vatandaşlar deniz zımnında sırayla vezneci şubelerine alınıyor.Share: