Gaziantep ve Malatya’da içtimai ev projesi için müracaat yoğunluğu sürüyor

Gaziantep ve Malatya’birlikte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet Altını tarihinin en büyük içtimai basamak projesi kapsamında vatandaşların bankaların önlerinde oluşturduğu referans yoğunluğu devam ediyor.

E-Fehamet üzerinden referans imkanı olmayan ve ercecik referans beğenmek isteyenler evraklarını koymak üzere er saatlerde Halk ve Ziraat bankaları şubelerine geldi.

İlk bölüm bankaların uğrunda oluşan aralık ve kuyruklar başvurunun ikinci gününde bile devam ediyor.

Proje kapsamında 10 bin 24 konutun yapılacağı Gaziantep’te müracaat sırası muntazır 61 yaşındaki Kutsi Aşa, AA muhabirine, karı sahibi kalkmak istediğini ve referans üzere geldiğini söyledi.

Kiracı olduğunu tabir fail Aşa, “2 çocuğum özürlü. Proje için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederiz. Kiracıyız, ocak sahibi olabilirsek çokça mutlu oluruz. Tıpkısı eş hasretimiz var ve ayrımsız dönüş ittihat etmek istiyoruz.” dedi.

Asgari ücretli çalıştığını tamlayan Erol Yılmaz ise tafsilatlı yıllardır ev projeleriyle vatandaşların sülale sahibi olduğunu amma kendisinin başvurularının ters sonuçlandığını belirtti.

Kiraların yükselmesiyle zorlandığını anlatan Yılmayan, şunları kaydetti:

“Şuna inanıyoruz kim, Cumhurbaşkanımız elinden mevrut seçme şeyi yapıyor ve projeler üstünde çalışıyor. Piyasalarda üstelik haddinden fazla yükseklik var. Seçkin şeyin iyisini temenni ediyoruz. Kısmette varsa evet yoksa bile yapacak bire bir şeyimiz yok. İnşallah ev yarar. isterim ki herkese eş sahibi olsun çıksın.”

Malatya’bile 2 bin 251 bölük yapılacak

2 bin 251 konutun mensur edileceği Malatya’bile da çokluk, başvuruların ikinci gününde devam ediyor.

Sabahın erken saatlerinde sıraya giren İsmail Özdemir birlikte uygulamayı ve şartları haddinden fazla beğendiğini vurgulayarak, “Devletimiz alelade insanlara güzel tıpkısı husus yaptı. Yer, aile verilecek. Kendimi bildim bileli kiradayım. Mutlu olduk.” dedi.

Peyran Reçber ise projenin çok ferah olduğunu belirterek, “İnşallah bizim üzere dahi iyisi tamam, inşallah bize de menfaat. Kendimi bildiğimden beri kiracıyım, 6 çocuğum var. Çıkarsa haddinden fazla bahtiyar olacağım.” diyerek konuştu.

Hulusi Karcı bile basamak sahibi olmayı istediğini belirterek, projenin tatlıca olmasını diledi.

Ermiş Bayduz ise Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek, “Dünya liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. İnsanlar kira öder kabilinden eş sahibi olacak. İnşallah bana da menfaat.” ifadesini kullandı.Share: