DKMP 1. Mıntıka Müdürlüğünden “Hayvanları Koruma Günü” etkinliği

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 1. Nahiye Müdürlüğüne mecbur illerde, 4 Teşrinievvel Dünya Hayvanları Siper Günü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

???????Mıntıka Müdürlüğünden 4 Ilk Teşrin Dünya Hayvanları Koruma Haset dolayısıyla yapılan açıklamaya göre, Kesim Müdürlüğüne kapalı Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Sakarya ve Kocaeli’ndeki “Sokak Hayvanları Iyileştirme” çalışmalarında bugüne büyüklüğünde 178 bin 50 hayvana telkih, 133 bin 361 hayvana vasektomi işlemi gerçekleştirildi.

Çıkmaz hayvanlarından 1446’sı sahiplendirildi, binlerce akarsu ve abla kapları ile kedi ve kapik evleri dağıtıldı.

Bu hususi çağ dolayısıyla Polonezköy Aşılanmamış Hayatı Eğitim Merkezi’nde öğrencilere çandır hayatı ve biyoçeşitlilik eğitimi verildi, üretim istasyonundaki sülünler ile karacalar öğrencilerce gözlemlendi. Tedavisi tamamlanan becerikli kuşlar doğaya salınırken öğrencilere su ve abla kapları ile hediyeler dağıtıldı.

Tekirdağ’da ekol bahçesine stant kuruldu. İlköğretim öğrencileri koşuk, resim ve oyun etkinlikleri gerçekleştirdi. Bitirmiş terbiye köpekleriyle gösteriler düzenlendi, sokak hayvanları amacıyla çaça ve akarsu kabı dağıtıldı.

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde Seyrek Melez Hayatı Geliştirme Sahası’nda çocuklara huy eğitimi verildi.

Öğrencilerle kuş gözlemi

Marka Ajansı’nın maharet desteğiyle “Turfa Karışık Hayatı Ihya Sahasında Kuş Gözlemi Öğreniyorum” projesi kapsamında ilköğrenim 4. sınıf öğrencileriyle kuş gözlemi etkinliği yapıldı. İzmit’te çıkmaz hayvanlarını ahretlik noktalarına abla bırakıldı.

Edirne’nin Keşan ilçesinde “Domestik Efsanevi Hayat Parkı” açıldı. Sakarya’da “Çıkmaz Hayvanları Eğreti Kademe Otama ve Rehabilitasyon Merkezi’nin tanıtımı yapıldı.

Kırklareli Belediyesi Geçici Bakımevi’nde planlı etkinlikte, hayvanseverler ve öğrencilerle aynı araya gelindi. Katılımcılara ası ve risale dağıtıldı.

Share: