Uşak’ta 400 depremzede üzere moral etkinliği düzenlendi

– Yardımcı’ta 400 depremzede amacıyla maneviyat etkinliği düzenlendi

UŞAK – Yardımcı’ta İl Hars ve Turizm Müdürlüğü, depremzede vatandaşların maneviyat ve psikolojilerinin tashih etmek amaçlı 400 vatandaşa beyaz perde strateji etkinliği düzenledi.

Uşak Valiliği koordinesinde İl Firez ve Turizm Müdürlüğü depremde evleri kötülük görerek Uşak’ta KYK Yurtlarında mütezayit depremzede vatandaşların maneviyat ve psikolojilerinin düzelmesi için mütenevvi etkinlikler düzenledi. Aktiflik kapsamında 3 dolaşma sürecek olan 400 depremzede yurttaş Uşak’ta benzeri ahzüita merkezinde sinema takip fırsatı buldu. Etkinlik kapsamında dallar ve aileleri vizyona giren değişik filmleri izledi. Film sonunda İhlas Haber Ajansı muhabirlerine röportajlarda bulunan minik torunlar, depremin psikolojilerini pahal etkilediğini ve filmin kendilerine iyi geldiklerini, bundan kaynaklı üstelik devlete teşekkürlerini iletti.

Etkinliğe katılan 13 yaşındaki Şanlı Dalmış, “Psikolojim bozulmuştu bana mebzul geldi teşekkürname ederim devletimize” ifadelerini kullanırken, eksantrik tıpkısı depremzede olan 11 yaşındaki Cihat Mercan Balığı ise “Depremde çokça uymazlık görmüştük, rahatlamamız lazımdı devletimize çokça teşekkür ederim bize hakeza ayrımsız imkan sunduğu için” dedi.

Öte yandan film sırası ve sonrasında yetkililer tarafında ailelere mütenevvi ağırlama ve hediyeler verildi.

Share: