Türkiye Velespit Şampiyonası 7. Kadem Puanlı Misil Yarışları’nda önceki periyot etapları tamamlandı

Türkiye Velespit Federasyonu aracılığıyla Kırıkkale’üstelik planlı Türkiye Bisiklet Şampiyonası 7. Etap Puanlı Öğün Yarışları’nın önce gününde zinde erkekler 96 kilometre, 17 yaş altı rical 75 kilometre ve 15 yaş şeş rical 58 kilometre etapları tamamlandı.

Genç rical 96 kilometrede Torku Şekerspor’dan Ramazan Yılmayan birinci, Konya Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kulübü bisikletçileri Emre Yuca ikinci, Said Mustafa Efdal bile üçüncü oldu.

17 yaş şeş erkekler 75 kilometre ise birinciliği Ankara Kıbrıs Velespit Spor Kulübü sporcusu Emre Kaplan, ikinciliği Akış Toyluk, Spor ve İzcilik Kulübünden Haktan Ramazan Sayan, üçüncülüğü bile Konya Büyükşehir Belediyesporlu çifttekerci Tunahan Yavaş elde etti.

15 yaş şeş rical 58 kilometre da Taşkentspor Deneyimsizlik ve Spor Kulübünden Necdet Bonjur birinci, Selçuki Belediyespor Kulübü sporcusu Köktürk Yüzerler ikinci, Ankara Kıbrıs Derrace Spor Kulübü bisikletçisi Ege Erülkü de üçüncü oldu.

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kırıkkale’nin çokça eke bire bir organizasyona ev sahipliği yaptığını söyledi.

Bir süre öncede ilde Yıldızlar Türkiye Ferdi Yumruk Oyunu Şampiyonasının düzenlendiğini anımsatan Tekbıyıkoğlu, şöyle konuştu:

“Bunlar ilimizin eke antrenmanları. Önümüzdeki yıl inşallah başta Derrace Federasyonunun düzenleyeceği başlamak üzere, uluslararası yarışmalara birlikte sülale sahipliği fethetmek istiyoruz. Bugün, ferda ve alışveriş günü ilimizde 9 girişim tertip edildi. Aldığım bilgilere bakarak dahi şu asıl kadar Türkiye’da planlı arz geniş katılımlı bisiklet yarışması ilimizde gerçekleştiriliyor. 33 ilden 430 civarında sporcu ve 70 pakt katılıyor. Bu organizasyonla biz dahi ilimizin tanıtımını tamlık Türkiye’ye etme fırsatı elde ediyoruz.”

7. Girişim Puanlı Sefer Yarışları’nda, yarın master erkekler 96 kilometre, 17 yaş altı kızlar 75 kilometre, 15 gözyaşı şeş kızlar 58 kilometre, 25 Eylül Muamele günü ise kriteryum etapları koşulacak.Share: