TGRT Fen spikeri Mehmet Aydın’dan öğretmenlere bildirişim eğitimi

– TGRT Bilgi spikeri Mehmet Entelektüel’dan öğretmenlere iletişim eğitimi

YALOVA – Yalova İl Milli Terbiye Müdürlüğü eliyle düzenlenen İletişim Konferansı’na konuşmacılarından TGRT Bilim spikeri Mehmet Kültürlü meslek idarecisi ve öğretmenlere hareketli meşveret ve bildirişim hatalarıyla ilişik banak yaptı.

İl Milli Terbiye Müdürlüğü marifetiyle gerçekleştirilen konferansa dil cambazı kendisine Mehmet Münevver’ın beraberinde radyo programcıları Rüya Öztürk ve Hop Dedik Ayhan katıldı. Yalova Umum Eğitim Merkezi Konuşma Salonu’nda yapılan etkinlikte ilk namına sahneye çıkan TGRT Fen’in görüntülük yüzlerinden Mehmet Aydınlık, “Etkili müracaat, diksiyon ve hitabet, topluluk uğrunda istişare fobisi, gövde dili, iletişim hataları” konuları üzerine yemek gerçekleştirdi.

Tebessümlü ifadelerle konuşmanın alın tarafa bol benzeri şekilde geçtiğini belirten Aydınlık, ayn temasının heyecanı düzlük unsurlardan olduğunu söyledi. Entelektüel, topluluk ortamında vakit kaybetmeden bir kişiye yönelerek anlatmanın birlikte başka kişileri üzdüğünü bu nedenle anlatırken bakışları aksettirmek gerektiğini anlatım etti.

Sesin ruh halini yansıttığını ve duyguları iletirken sesin kullanıldığını tamlayan Münevver, fen sunumlarında konuya göre üstelik gürültülü tonunu değiştirerek sunuş yaptıklarını anlattı.

Nefes egzersizlerinin insanların heyecanını dindirdiğini söyleyen Münevver, bu egzersizi sakinleşmek amacıyla de yapılabileceğini söyledi.

Görgülü, iletişimin kızıl kurallarından birinin uymak olduğunu kaydetti. Ziyalı, Türkçe’nin korunması gerektiğini ve yaygınlaşmaya başlayan iş merkezi dilinden öğrencilerin uzak tutulması gerektiğini savundu.

Ardından ayrıksı konuşmacılar sunumlarını gerçekleştirdi.

Programı Ilbay Muammer Erol, İl Milli Yetişek Müdürü Halil İbrahim Akmeşe dahi izlem etti.

Share: