Rusya Büyüklük Başkanı Putin: “Arsıulusal ödemeler sistemi sınırlı tıpkısı kulübün kontrolünde”

Rusya Mehabet Başkanı Vladimir Putin, ülkesine uygulanan kısıtlamalar arasında uluslararası ödemelerin birlikte vadi aldığını belirterek, “Şu anki arsıulusal ödemeler sisteminin düzenlenmesi devletler ve mali gruplardan oluşan dar aynı kulübün kontrolü altında. Bu kadro evrenin efendileridir ve inhisarcı benzeri şekilde seçme şeyi taharri ediyorlar.” dedi.

Putin, hükûmet merkezi Moskova’üstelik Sberbank marifetiyle düzenlenen “Bireşimli zeka dünyasında seyahat” konulu uluslararası konferansta konuştu.

Bireşimli zeka alanındaki atılımların çok muhteşem olduğunu ve devletler arasındaki rakiplik arttığına bel eden Putin, “Elde edeceğimiz sonuçlar, Rusya’nın dünyadaki yerini, egemenliğimizi, güvenliğimizi, refahımızı, konuşu, sınai ve sosyal kalkınma görevlerini yıpranmamış aynı düzeyde hal yeteneğimizi belirleyecektir.” diyerek konuştu.

Mevcut on yıla ait hedeflerinin, sentetik zekayı ekonominin herhangi bir alanında uygulamak olduğunu anlatan Putin, “Yapay zeka, ekonominin mecmu sektörlerini, sosyal alanı ve amme dümen sistemini kapsamalıdır. Bu planlanan yolun cesim aynı bölümünü geçtik, bileşimli zekanın hızlı gelişimi için lazım temeli oluşturduk.” dedi.

Putin, arsıulusal ifa sistemleri üzerinden Rusya’ya kısıtlamalar getirildiğini belirterek, “Evlilik Dışı kısıtlamaların uygulandığı günümüzde, atak alanlarından birisi bile arsıulusal ödemelerdir. Şu anki arsıulusal ödemeler sisteminin düzenlenmesi devletler ve finansal gruplardan oluşan elverişsiz tıpkı kulübün kontrolü altında. Bu ekip evrenin efendileridir ve tekelci ayrımsız şekilde gelişigüzel şeyi arama ediyorlar.” ifadelerini kullandı.

Dijital mal birimleri teknolojilerini anne alarak, yeni arsıulusal ifa sistemleri geliştirilebileceğini vurgulayan Putin, “Katılımcılar üzere ağız ağıza emniyetli ve daha dahi önemlisi bankalardan, üçüncü canip müdahalesinden müstakil bakir bir uluslararası ödeme sistemi rekzetmek kabil.” değerlendirmesini yaptı.

Share: