Eskişehir’de olasılı su zammının görüşüleceği ESKİ Umumi Oturmuş, çokluk sağlanamadığı amacıyla ertelendi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Akarsu ve Lağım Döşemi İdaresi (ESKİ) Genel Müdürlüğü’nün kanalizasyon suyuna artma yapılması yönündeki talebinin görüşüleceği Bayağı Genel Asamble Toplantısı, çokluk sağlanamaması zımnında yarına ertelendi.

ESKİ Umumi Müesses 2.Oturumu, Görgülü Ünlüce başkanlığında Büyükşehir Belediyesi Sedir Salonu’nda düzenlendi.

Toplantıya, Büyükşehir Belediye Reisi Yılmayan Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Reisi Kazım Kurt, Tepebaşı Şehremini Ahmet Ataç ve CHP’li kâh sedir üyeleri ile YANLIŞSIZ Partili sedir üyelerinin hacısı hocası katılmadı.

Ünlüce, toplantıda yaptığı açıklamada, 46 divan üyesinden 25’i katılmadığı üzere ehliyetli çoğunluğun sağlanamadığını söyledi.

Yasa ve talimatname gereği toplantının gerçekleştirilebilmesi için uzuv bütün sayısının münezzeh çoğunluğunun toplantıda meydan alması gerektiğini kaydeden Ünlüce, “Gelmeyen arkadaşlarımız nedeniyle toplantı yeter sayısına ulaşamamış durumdayız. Bu durumda sedir başkanı yerine toplantıyı tatil emretmek durumundayım. Divan iş yönetmeliğinin 10. maddesindeki yetkiye binaen toplantıyı yarın benzeri saatte, tıpkı yerde dürülmek için tatil ediyorum.” ifadesini kullandı.

Share: