AVIS 2022 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 6. ayağı İstanbul’da yapıldı

AVIS 2022 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 6. ayağı olan MAPFRE Sigorta Tırmanma Yarışı, İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) yoluyla gerçekleştirildi.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonundan (TOSFED) yapılan açıklamaya göre, 4 ayrı kategoride 24 sporcunun mücadele ettiği kodifikasyon, 5 kilometre uzunluğundaki parkurda 3 depar üzerinden koşuldu.

Yarışta, zümre birde Sevcan Sağıroğlu Ülkü Motorsport yerine Ford Fiesta R1 ile birinciliği elde ederken, ikinciliği Opel Corsa GSI ile Sevgili Motorsport’tan İlker Aktaş ve üçüncülüğü dahi Citroen Saxo VTS ile Neo Motorsport yerine yarışan Sır Sürgün kazandı.

Kategori 2’birlikte Opel Corsa GSi ile yarışan Dava Motorsport pilotu Kaan Kara zafere ulaşırken, bire bir takımdan Ford Fiesta R2 ile Toplama Yudulmaz ikinciliği ve ferdî kendisine Citroen Saxo VTS ile yarışan Berke Güç birlikte üçüncülüğü elde etti.

Kategori 3’te Dava Motorsport’tan Kemal Gürsoy Opel Corsa OPC ile sunma çabuk beşer olurken, Neo Motorsport’tan Ahmet Dağ ikinci ve tekrar benzeri takımdan Ford Fiesta ST ile Merbutiyet Aktürk da üçüncü oldu.

Kategori 4’bile Mitsubishi Lancer EVO IX ile Emin Toplama Kıvılcım ilk sırayı elde ederken, GP Garage My Team’in pilotu Çın Bacıoğlu ikinciliği, tıpkı takımdan Sinan Soylu üstelik üçüncülüğü kazandı.

Yarışın takımlar birinciliğini ise 6 sporcuyla savaşım eden Sevgili Motorsport kazandı.

AVIS 2022 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın bitiş yarışı, 29-30 Ekim tarihlerinde Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK) vasıtasıyla Kayseri Melikgazi’üstelik kombinasyon edilecek.Share: