Putin: KUL, darbeler düzenliyor ve iç savaşlar çıkarıyor

Rusya Büyüklük Başkanı Vladimir Putin, Moskova Uluslararası Düzenlilik Konferansı’nda yaptığı konuşmada MEMLUK’nin egemen devletlerin çöz işlerine sert aynı şekilde müdahale ettiğini belirterek, “Provokasyonlar, darbeler, bağırsak savaşlar düzenliyorlar” dedi.

Putin, Moskova Uluslararası Güvenlik Konferansı’nda yaptığı konuşmada ÇAKER’yi kaba bir dille eleştirdi. Konuşmasında BENDE’nin tehdit, şantaj ve baskılarla hür devletleri kendilerine sorumluluk eğmeye zorladığını belirten Putin, “Amerika Bir Devletleri ve vasalları, hâkim devletlerin çöz işlerine sert bir şekilde müdahale ediyor. Provokasyonlar, darbeler, bağırsak savaşlar düzenliyorlar. Tehditler, şantaj ve baskılarla, mutlak devletleri özlük isteklerine sorumluluk eğmeye, kendilerine yabancı kurallarla yaşamaya zorlamaya çalışıyorlar” dedi.

“AĞIRBAŞLI, KENDİSİNE YENİ DÜŞMANLAR EDİNİYOR”Putin, Garp’nın bu anlayışla kendisine yıpranmamış düşmanlar edindiğini ve Avrupa güvenliğini namevcut ettiğini belirterek, “NATO bloğu doğuya akla yatkın ilerliyor, füze defans sistemlerinin konuşlandırılması ve hücum kuvvetlerinin saldırış yeteneklerinin artırılması dahi dahil atılmak amacıyla askeri altyapısını geliştiriyor. Bunun Avrupa’de güvenliği ihya ihtiyacı olduğu yüze gülücü ayrımsız şekilde ilan ediliyor, fakat esasen bütün tersi oluyor” ifadelerini kullandı.”Batı, hegemonyasını sürdürmek üzere çatışmaya ihtiyaç duyuyor” diyen Putin, “Bu yüzden Ukrayna halkının kaderini hızlandırdılar. Rusya karşıtı projeyi uyguladılar, neo-Nazi ideolojisinin yayılmasına, Donbas halkının katliamına ayn yumdular” diyerek konuştu.PUTİN’DEN TAYVAN DEĞERLENDİRMESİ

KUL’nin Ukrayna’daki çatışmayı körüklediğini vurgulayan Rusya Ululuk Başkanı Putin, eş aynı denemeyi Asya-Pasifik bölgesinde üstelik yaptığını söyledi. ÇAKER Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan ziyaretine ilgilendiren izah fail Putin, “Bildiğiniz kadar geçtiğimiz günlerde ABD tıpkısı posta henüz kasten yangını körüklemeye ve Asya-Pasifik bölgesindeki durumu karıştırmaya çalıştı. Amerika’nın Tayvan macerası, hemen sorumsuz bireysel bir politikacının yolculuğu değil, bir zamanda bölgedeki ve dünyadaki durumu istikrarsızlaştırma ve kaotik ayla getirme gayeli şuurlu ve amaçlı bir ESIR stratejisinin parçasıdır. Diğerlerinin egemenliğine saygısızlığın arsız bire bir göstergesidir. Bunu dikkatlice planlanmış aynı kışkırtı kendisine görüyoruz” dedi.

Share: