Kocaeli bilgi | Darıca’da yeni yıldızlar yetişiyor

Kocaeli’da spora katkılarıyla özen çeken Darıca Belediyesi, milli takıma bir sportmen daha gönderdi. Darıcalı sporcu Zeynep Cesim, milli takıma seçilerek Aralık ayında İtalya’bile gerçekleşecek Karate Gençlik Ligi’ne katılmaya doğruluk kazandı.

11 ayrımlı branşta kestirmece bin sporcuyla adeta sporcu fabrikası gibi müteharrik Darıca Belediyesi Yetişek ve Spor Kulübü, bir nice branşta hem millî hem de arsıulusal arenada böke sporcular çıkarmaya bitmeme ediyor. Olimpiyat ikincisi Eray Şamdan’la karatede rüzgar gibi esen Darıca Belediyesi, karate branşında yeni yıldızlar yetiştiriyor. Darıca Belediyesi’nin sporcusu olan Zeynep Eke de milli takıma seçilerek Açıklık ayında İtalya’de gerçekleşecek Karate Cahillik Ligi’ne katılmaya türe kazandı. Gailesiz sporcuyu kutlama fail Darıca Belediye Reisi Muzaffer Bıyık, “Darıca Belediyesi olarak spora ve sporcuya desteğimiz artarak devam edecek. Eray kardeşimiz canlı sporcularımıza şan dublör oldu. Onun yolundan revan gençlerimiz ilçemizi sunma mebzul şekilde desise etmeye devam ediyor. Milli takıma seçilen Zeynep kızımızı tebrik kartı ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

“50’si milli yaklaşık bin sporcumuz mücadele ediyor”

Son dönemde yapılan yatırımlarla Darıca’yı cemi anlamıyla bir spor ve sportmen şehri tahsis etmek üzere çalıştıklarını ifade fail Komutan Utkulu Bıyık, “Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübümüz göreve geldiğimiz günden itibaren gelişigüzel branşta emsal gösterilen bellik bire bir pakt haline geldi. 2 branşı olan kulübümüz bugün 9 branşı olan, bünyesinde birçok Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonları çıkaran dev tıpkı pakt haline geldi. Kulübümüzde 50’si milli sporcu tutmak için tahminî bin lisanslı sporcu farklı branşlarda mücadele ediyor. Ata sporumuz güreş ve judo branşlarını dahi bu yıl açarak branş sayımızı 11’e çıkaracağız. Adeta aynı sportmen fabrikası üzere çalışan Darıca Belediyesi Terbiye ve Spor Kulübümüze ilişkin spor komplekslerimizde yüzme, fitness, zumba kabil alanlarda maaş 3 bin 500 kişiye bakım veriyoruz. Gençlerimize daha ongun hizmet verebilmek ve henüz dimdik bire bir soy sop pekiştirmek için Cahillik ve Spor Müdürlüğümüzü kurduk. Deneyimsizlik ve Spor Müdürlüğümüz ile gençlerin rabıt duyduğu değişik spor dallarına de yatırım yapıyoruz. Bu doğrultuda bölgemizde tıpkı evvel olan E-Spor Merkezi’mizi açarak dijital spora bent duyan gençlerin hizmetine sunduk. Gençlerimiz kâfi ki istesin, bağlam duydukları herhangi bir branşta yanlarında olmaya ve spora bindi vermeye devam edeceğiz” diye niteleyerek konuştu. – KOCAELİ

Share: