Kocaeli’de buğulanmış adamın ellerini bantlayarak öldüren sanıklar adli arama şartıyla tahliye edildi

Rahmiye Mahallesi Hamamlı Sokak’ta 16 Nisan 2021 tarihinde meydana gelen olayda, Şaban Topal, evinde tek başında yaşayan 85 yaşındaki babası Halil İbrahim Topal’ın yanına gitti. Lüp kapısını açınca babasını elleri bantla mecbur ve kanlar içinde yerde gören Şaban Topal, durumu 112 Ivedi Davet Merkezine bildirdi. İhbar üstüne görüngü hesabına gelen keyif ekiplerince yapılan incelemede, ayağından silahla vurulan Topal’ın hayatını kaybettiği belirleme edildi.

YAŞLI ADAMIN PARASINI TEMIZLEMEK İÇİN İSTANBULDAN GELMİŞLER

Polis ekiplerinin yaptığı say neticesinde Halil İbrahim Topal’ın öldürülmesi olayına karışan şüphelilerin Nurettin S. (57), Bağımsız Milletvekili M. (35), İsa A. (35), Burak Y. (28), Ahmet M.T. (60), Mehmet B. (53) ve Nuh A. olduğu tespit edildi. Kocaeli merkezli İstanbul ve Karabük’te senkronik planlı operasyonda 6 nahoş gözaltına alınırken, firari Nuh A. ise yakalanamadı. Gözaltına alınan şüpheliler ifadelerinde, buğulanmış adamın 2 milyon TL’sinin olduğunu ve bunu buyurmak için İstanbul’dan korsan taksiyle Kocaeli’ye gelerek eve girdiklerini söyledi. İfadelerinin peşi sıra sanıklar cezaevine gönderildi.

“BU OLAYI NUH’A AHMET YAPTIRDI”

Sanıkların Kocaeli 5. Gösterişli Ceza Mahkemesi’nde yargılanmalarına devam etti. Mahkeme salonunda öldürülmüş Halil İbrahim Topal’ın kızı, evvel oturum tahliye edilen tutuksuz maznun Ahmet M.T., vakfedilmiş sanıklar ve taraf avukatları amade bulundu. Defans eden Hür M., “Yaşanan olay sebebiyle üzgün ve pişmanım. Cezaevinde kaldığım sürede babamı kaybettim. Karşı tarafın duygularını anlıyorum ve onlardan kusur diliyorum. Ben olay tarihinden 15 dönme öncesine büyüklüğünde Nuh’un evinde kaldım. Bu olayı Nuh’a Ahmet yaptırdı. Benim telefonumda Nuh’un Ahmet’le yaptıkları müracaat ve gürültülü kayıtları vardır. Bunlar araştırılınca zaten benim sesim olmadığı ortaya çıkacaktır” dedi.

“OLAYI ORTAYA ÇIKARAN BENİM, BERAATİMİ İSTİYORUM”

Deniz Hırsızı taksicilik işleyen maznun Mehmet B., “Bu olayı ortaya çıkaran benim. Ortalığı ayağa kaldıran birlikte benim ancak 18 aydır cezaevinde yatıyorum. Elhak sizin tarafınızdayım. Kızımın düğününe gidemedim. Oğlum bu süre ortamında okulu bıraktı. suçsuzum, boşaltma ve beraatimi istiyorum” diye konuştu.

4 KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ

Diğer sanıklar da günahsız olduklarını söyleyerek tahliye ve beraatlerini istedi. Murafaa heyeti, Bağımsız Milletvekili M.’nin alıkonulma halinin devamına, diğer sanıkların adli kontrol gibi boşaltma edilmelerine değişmeyen vererek duruşmayı erteledi.

Share: