İzmit Belediyesi Aracılığıyla Yapılan Otizm Spor ve Hayat Evi, Yakında Öğrencileri ile Buluşacak

İzmit Belediyesi Içtimai Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün Yahya Kaptan Mahallesi’nde faaliyete geçirmeyi planladığı, engelli ailelerine ve yakınlarına apotr olacak Içe Yöneliklik Spor ve Hayat Evi geçenlerde hizmete açılacak.

İzmit Belediyesi Sosyal Bindi Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hayata geçirilmesi planlanan Içe Yöneliklik Spor ve Hayat Evi’nde sona gelindi. İzmit Belediye Reisi Fatma Kaplan Hürriyet’in seçim vaatlerinden biri olan Otizm Spor ve Yaşam Evi’nde otizmli bireylerin, sonrasında dahi kamu sakat grupların gerekseme duyduğu fiziki aktiviteleri gerçekleştirebilecekleri spor odaları, his bütünleme sınavı eğitimi odaları, ferdî musahabe odaları vadi alıyor. Dış mekanda ise golf oyun alanı, kum ve su oyun alanı, uğraşı bahçesi, sakat oyun parkı, basket sahası, bisiklet yolu ve tırmanma tepecikleri gibi mütenevvi alanlar bulunuyor.

Yakın zamanda faaliyete geçmesi planlanan Içe Yöneliklik Spor ve Hayat Evi, beden terbiyesi öğretmeni, ergoterapist, hususi eğitim öğretmeni ve fizyoterapistten oluşan eksper kadrosu ile çalışmalarını yürütecek. Engelliler ve aileleri müteveccih eğitici ve geliştirici hizmetler bütününü sunmayı hedefleyen Içe Yöneliklik Spor ve Dirim Evi’nin andıran zamanda açılışı yapılacak.

Share: