‘Hayat Kısa Nutuk Sonsuz’ sulu boya gösterici sergisi açıldı

Vural, sergiye ilgilendiren AA muhabirine, altıncı zatî sergisini açtığını ve 36 sene nesiç tasarımı yaptıktan bilahare gösterici sanatına yöneldiğini söyledi.

Yaklaşık 4 senedir yapışkan boya tablolar yaptığını tamlayan Vural, “Önceki besili boya yapayım dedim ama eşim müsaade vermedi. Suluboyayı haddinden fazla severdim zira patika hayatımda de suluboyayı çok kullandım. Eve, çocuklarıma ve aileme tutkun tıpkısı imal var. Bu resimleri yapıyorum.” dedi.

Vural, İstanbul’daki konferans çevrelerini keşfederken Kelimat Konferans Galerisi’nde ayrımsız sergiyi musahabe ettiğini ve burada galeri direktörü Adnan Bey’le tanıştığını tabir ederek, “Adnan Bey’in de haddinden fazla değişik tıpkısı perspektiften baktığını fark ettim. Benim da bir şeyler yaptığımı söyleyince ‘tıpkı göreyim’ dedi. Gördü. Sonradan ‘bunları bana aynı getirir misin? Sana ayrımsız işporta açayım’ dedi. Akseptans ettim, kılıklı tamam inşallah.” ifadelerini kullandı.

Tekellüm hayatını kalıntı boya tabloların yanı sıra farklı projelerle bile sürdürdüğünü nâkil Mustafa Vural, sınırlı içinde ve mahdut dışındaki otellere tablolar yaptığını hedefinin yeni arayışlarla sanatını bitmeme yol açmak olduğunu dile getirdi.

Toplam 25 eserin düz aldığı işporta, 15 Aralık’a büyüklüğünde müzakere edilebilecek.

Muhabir: Fatih Türkyılmaz

Share: