Gönen oranı yüzde 83’e imdi, görüntüler Antalya ve Bodrum’u aratmadı

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde rutubet oranı yüzde 83’e artık, sahil ve plajlar tıklım tıklım doldu. İlçedeki pansiyon ve otellerdeki doluluk oranının ise yüzde 90’a çıktığı öğrenildi.

Düzce’nin turizm destinasyonlarından Akçakoca, değme sene olduğu kabilinden bu sene de yerel ve ecnebi turistlerin akınına uğruyor. Gelgel sıcaklığının 27, deniz suyu sıcaklığının ise 26 evre ölçüldüğü Akçakoca’da, açılmak ve güneşin tadını hissetmek isteyenler plajlara akış etti. Gönen oranın yüzde 83’e çıktığı kentte, 30 kilometrelik yaka şeridi tıklım tıklım doldu. Sıcaktan bunalan tatilciler, kendini Karadeniz’in serin suları ile serinletmeye çalışırken, kimileri üstelik dikme gölgesinde sıcaktan korunmaya çalıştı. İlçedeki pansiyon ve otellerdeki doluluk oranının ise yüzdelik 90’a çıktığı belirtildi.

“Akçakoca’bile tatilciler serin havanın tadını çıkarıyor”

Otel ve pansiyonlardaki doluluk oranının yüzde 90 seviyesine ulaştığını belirten işletmeci Ömer Özcan, “Haziran ve temmuz aylarının peşi sıra ağustos ayında da Akçakoca’de tatilciler serin havanın tadını çıkarıyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Yalova kabil illere mail olmamız bir nice yerli ve ecnebi turistin bölgemizi tercih etmesini sağlıyor. Düzce’üstelik kültürel ve tabii hayat alanları vardır. İnsanlarımız bu yüzden tatil amacıyla Düzce’yi yeğleme ediyor” dedi. – DÜZCE

Share: