Füru ameliyata akülü araba ile gidiyor

Ayrıntılar ameliyata akülü makine ile gidiyor

MALATYA – Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tababet Merkezi’nde ameliyata alınacak torunlar üzere akülü açar uygulaması başlatıldı. Kentte bir evvel olan uygulama ile çocukların faaliyetler korkusunu yenmesi hedefleniyor.

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tababet Merkezi, sayrılarevi yönetimi marifetiyle çocukların faaliyetler korkularını yenmeleri üzere akülü araba uygulaması başlatıldı. Hastanede otama gören torunlar servisten ameliyathaneye akülü araçla eğlenerek gidiyorlar.

Hayırsever işadamının bağış ettiği akülü araçlarla çocukların mutlu aynı şekilde endişelerini yenerek ameliyathaneye gittiklerini belirten Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Doç. Dr. Adil Başkıran, “İnönü Üniversitesi Yavru Cerrahi servisinde işler olacak çocuklarımız teskere ile endişeli bir şekilde ameliyathane gideceklerine iş kadını Mustafa Tari’nin ödül ettiği akülü araçlarla çokça bahtiyar aynı şeklide ameliyathaneye gönderiyoruz. Geleceğimizi dirilik ettiğimiz çocukları bahtiyar ve endişesiz tıpkısı şekilde ameliyathaneye büyüklüğünde örtmek hem onların stresini azaltıyor hem bile operatör ve sayrı bakıcımızın stresini azaltıyor” dedi.

Turgut Özal Tıp Merkezi’nin çocuk dostu benzeri şifahane olduğunu ifade fail Başkıran, ” Hele çokça şişman cerrahi işlemlerin yapıldığı uykuluk nakli, mızrap iliğin nakli kabilinden cerrahi işlemlerin yapıldığı ayrımsız hastanede uykuluk nakli servisimizde yatan ayrıntılar için bir oyun sahası yapıldı. Bu de bir hayırsever iş adamı aracılığıyla yapıldı. Ora tamamen çocukların baziçe oynayabileceği şekilde kombinasyon edildi. Yavru dostu aynı şifahane şeklinde özellikle yavru servislerinin ve bala hastaların haddinden fazla olduğu yerlere dış alanlara de bala parkı şeklinde kâh düzenlemelerimiz olacak” şeklinde konuştu.

Ameliyata girecek çocuklarda ruhsal gerilim oluştuğunu dile getiren Çocuk Cerrahisi Prof. Dr. Turan Nasip dahi, “Çocuk hastalar ailelerinden ayrıldıkları antlaşma yoğun şekilde strese giriyorlar. Bunun yenmenin bildirme iyicene yöntemlerinden birisi de çocukları oyuncaklarla onları eğlendirecek ayrımsız şekilde ameliyathaneye çatlamak. Bu nedenle bu hayrı işleyen iş adamımıza teşekkür ediyoruz. Hastalarımız üzere güç bire bir ulama olacağına inanıyoruz” diyerek konuştu.Share: