Fatsa’da ortaöğretim öğrencisi kızın uğradığı cinsî istismarı kösemenlik öğretmeni ortaya çıkardı

Ordu’da aynı gelişim durumunda staj fail lise 2’nci derslik öğrencisi S.T., çalıştığı kavuşum siparişleri için çiçekçiye gitti. İddiaya bakarak S.T. burada dükkan sahibi A.T.’nin ilk sözlü tacizine uğradı. A.T. henüz bilahare dal odaya çağırdığı S.T.’ye sarılarak öpmeye çalıştı. Korkup, hariç çıkan S.T. arkalama amacıyla ayrımsız arkadaşını aradı. Bu sırada A.T. olayın duyulmaması amacıyla S.T.’yi yıldırma etti.

CİNSEL İSTİSMARI ÖĞRETMENİNE ANLATTI

Ertesi bölüm okula giden S.T.’nin davranışlarından şüphelenen kılavuzluk öğretmeni, ne olduğunu sordu. S.T. da çiçekçide A.T.’nin namına müteveccih cinsî eylemini anlattı. Hoca, durumu aileye bildirdi. S.T.’nin ailesi da polise her an, şikayetçi oldu. Şikayet sonrası gözaltına alınan A.T., ifadesinde suçlamaları akseptans etmedi. ‘Cinsel istismar’ iddiasıyla adliyeye sevk edilen A.T. hakimlikçe ‘delil’ yetersizliği gerekçesiyle adli taharri üzere başıboş bırakıldı. Çiçekçiye revan S.T.’nin yakınları, karara reaksiyon gösterdi.

“SARILIP ÖPMEYE ÇALIŞTI”

‘S.T., sakil A.T.’nin çiçekçi dükkanında yanına oturduğunu belirterek, “Etiketlediğim çikolataları tepsiye diziyordu. Bu tam, ‘Ellerin çokça güzel’ diyerek, bana aday tacizde bulunmaya çalıştı. O tam aksülamel veremedim. İşim bittikten sonra, ‘Bitti mi?’ diye sordum. Ancak işin bitmediğini, hemen tepsinin kaldığı ve onu alıp aksiyon yerine öyle gitmemi söyledi. Henüz bilahare dal taraftaki odaya beni çağırdı, içeriye girdim, kapıya mümasil ayrımsız yerde bekledi. Bana sarılıp, öpmeye çalıştı. Kendisine akıllıca çekmeye çalışıp, yanağıma yaklaştı. Sonrasında korktuğumu belli etmeden ayrılmaya çalıştım. Telefonumu elime alıp, arkadaşımı aradım. 6 saniye arayıp, kapatıyorum. Bu sırada kafasını çıkartıp, ‘Beni mi şikayet ediyorsun’ dedi. O dakika çokça korktum, elim ayağım titremeye başladı. Bacaklarım tutmuyor, yürüyemiyordum. Beynim durdu ve ne yağacağımı bilemedim. O zaman naçar hissettim” dedi.

“TEHDİT ETTİ”

Çirkin A.T.’nin kendisini zılgıt ettiğini tamlayan S.T., “Beni, ‘Yaşadıklarımız aramızda kalacak’ diye niteleyerek, gözdağı etti. Birine anlatmam halinde ailemin beni okuldan alabileceğini ve babama uymazlık verebileceği yönünde tehditler etti” diye niteleyerek konuştu.

“GÜNLERDİR DIŞARI ÇIKAMIYORUM”

Günlerce dışarı çıkamadığını rapor fail S.T. “Eve gidince annem ağladığımı anlayınca, nedenini sorguladı. Söylemeye korktuğum için ağlamadığımı söyleyerek, annemi geçiştirdim. O geceleyin yemek yiyemedim ve uyuyamadım. Gözümü kapattığım anda, o ajanda tekrar yaşıyorum. Hala da öyle. Okula gittiğimde beyyine öğretmenimiz ağladığımı gördüğünde ne olduğunu sordu. Namına durumu anlattım. Şu anda çokça korkuyorum. Günlerdir hariç çıkamıyorum. Ceza alması üzere bana taarruz edilmesi evet dahi benim öldürülmem mi gerekiyordu? Ceza alması amacıyla başıma almak ki; nazik tıpkı molekül gelmesi gerekiyor. Er tılsım aldığım üzere suçlu ben mi oluyorum?” dedi.

“BAMBAŞKA BİR ÇOCUĞUN BAŞINA GELEBİLİRDİ”

Asıl Zeliha T. birlikte çirkin A.T.’nin tutuklanmasını atlaya zıplaya, “Böyle bir sapık elbet dışarıda gezebilir? Anlamıyorum. Çocuğuma saldırı yazar, öldürmesi mi gerekiyordu, devletin böyle olunca mı tutuklaması gerekiyordu? Hangi yapmaya çalıştıklarını çözemedim. Bu apayri ayrımsız çocuğun başına gelebilirdi. Çocuğumun yaşadıklarını duyduktan bilahare ne geceleri uyuyabiliyorum, hangi yemek yiyebiliyorum. Bilcümle beynimde kuruyorum. Çocuğuma ayrımlı benzeri öz olsaydı; hangi olurdu? O şahsı tanımıyorum, husumetim üstelik yok. O günleri hala yaşıyorum. Ayriksi birilerinin canının yanmaması için bu kişinin tutuklanmasını istiyorum. Kendisine bühtan attığımızı söylemiş. Bizim onunla hangi alıp, veremediğimiz var dahi bühtan atalım. Tanımadığım birisi” dedi.

“BANA İFTİRA ATILMAKTADIR”

Suçlamaları kabul etmeyen A.T.’nin ifadesinde ise “Üzerime atılmış suçlamaları akseptans etmiyorum. Ego rastgele aday ya dahi fiziki benzeri istismarda bulunmadım. İddiaların hepsi asılsızdır. Bana iftira atılmaktadır. Böyle benzeri görüngü söz konusu olmadı, yaşanmadı” dediği öğrenildi.

Share: