Yanlışlık örgütü lideri Sedat Peker’le görüşmek için BAE’ye gidecek olan Cemal Enginyurt’a müsaade verilmedi

Demokrat Öğür (DP) Umumi Başbuğ Yardımcısı ve Cıvıl Cıvıl Milletvekili Cemal Enginyurt, Müttehit Zenci Emirlikleri’nde (BAE) güçlü Sedat Peker’le görüşeceğini duyurmuştu. İki işyar arkadaşıyla birlikte BAE’ye uçak bileti düz Enginyurt’tan bakir açıklama geldi. Cemal Enginyurt, güvenlik gerekçesiyle Sedat Peker’le görüşemeyeceğini söyledi.

“SEDAT PEKER’LE GÖRÜŞTÜRÜLEMEYECEĞİMİZİ ÖĞRENDİM”

Toplumsal iletişim araçları hesabından izah yapan Enginyurt, “Halkımıza kortej verdiğim için Sedat Peker’in bulunduğu Bir Gündüz Feneri Emirlikleri’ne müracaat etmek için iki işyar arkadaşımla beraber biletlerimizi aldık. Fakat asayiş gerekçesi ile Sedat Peker ile görüştürülemeyeceğimizi öğrendim. Bu yüzden bu geceleyin BAE’ye gidemiyorum. Ayrımsız şeylerin değiştiği çıplak ortadadır. Sedat Peker bizim ülkemizin vatandaşıdır ve halkımızın neredeyse tamamına yakını Sedat Peker’in paylaşımlarını beklemekte ve sözlerine inanmaktadır. Uymazlık partileri namına bu durumu görmezden gelemeyiz” dedi.

“HALKIMIZ PEKER’İN İFŞALARINI HIFZETMEK İSTİYOR”

Sedat Peker’in ifşalarının engellenmek istediğini belirten Enginyurt, “Halkımızın Sedat Peker’in ifşalarını öğrenebilmesi amacıyla Sedat Peker’e geçerli sayısal ve fiziki tecridin kaldırılması için himmet harcama etmemizin tamam ihtilaf partilerinin görevi olduğuna inanıyorum. Bu şartlarda seçime 2 ay kala Sedat Peker’in paylaşım yapabilmesini beklememiz arz mebzul belki ile safdillik olacaktır. Tekrardan söylemek istiyorum halkımız Sedat Peker’in ifşalarını hifzetmek istemektedir. Bu konuda tehalüf partileri yerine mücadele etmek bizim görevimizdir” ifadelerini kullandı.

Share: