Doğuda kar batıda ilkbahar

Doğuda kar batıda bahar

Hem güneşin hem sonbaharın keyfini doyasıya yaşadılar

EDİRNE – Şarki illerindeki faziletkâr kesimlerde etkili olan kar yağışı olumsuzlukları birlikte getirirken, Mağrip illerinden Edirne’da ise vatandaşlar güneşli havanın keyfini çıkardı. Sonbaharın gelmesiyle renk cümbüşüne bürünen ağaçlık alanlar üstelik vahim rabıt gördü.

Hava sıcaklığının sıfırın altında eksi derecelere düştüğü Şark illerinde kar yağışı olumsuzlukları yanında getiriyor. Türkiye’nin günindi illeri ortada düz düz Edirne’üstelik ise gelgel sıcaklığının 30 dereceye ulaşmasını fırsata çeviren vatandaşlar, güneşli havanın tadını çıkardı.

Tarihi ve doğal güzellikleriyle aşina, turistik kent Edirne’da, bağ bozumu mevsiminin gelmesiyle alay malay solgun ve kahverenginin onlarca tonunun birbirine karıştığı ağaçlık bölgeler apayrı aynı güzelliğe büründü. Güneşli ve ısıdam havayı fırsata çeviren vatandaşlar, yaz aylarında yemyeşil örtüyle ciltli olan ve sonbaharın gelmesiyle hasep cümbüşüne bürünen Şehir Ormanına kısık bağlam gösterdi. Kentin oksijen kaynağı yerine bilinen Söğütlük Kent Ormanına mevrut vatandaşlar, ağaçların ortada gezmenin doyumsuz tadını yaşadı.

Şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunan, kendine has mimarisi ve doğası ile karye havası taşıyan “Edirne’nin Yoz Paris’i” namına tanıdık Narven Mahallesine mevrut vatandaşlar, hem güneşli havanın hem dahi sonbahar mevsiminin yaşandığı bu eşsiz anının keyfini yaşadı. Ana Yol üzerindeki rengarenk ağaçlar ile çiçeklerin düzlük aldığı kafeteryalarda çatlak nâkil vatandaşlar, hatırat fotoğraflarıyla hatırat ölümsüzleştirdi.

Güneşli havanın hakim olduğu ve bağ bozumu mevsiminin görsel ziyafet oluşturduğu Edirne’ye günübirlik gelen ziyaretçilerine sayısı üstelik rastgele güzeşte devir artıyor. Kentin müzisyenleri birlikte turistleri bateri zurnayla karşılıyor. Kendisini müziğin ritmine kaptıran turistler, müzisyenlere danslarıyla haremlik ediyor.

Share: