Oğlunun SELIM Parti’den incizap edeceği iddialarına Bülent Arınç’tan tepki: Kimesne bize Amentü okutmaya kalkmasın

Sakat TBMM Başkanı Bülent Arınç, AK Tümen Şanlıurfa Mebus Ahmet Eşref Fakıbaba’nın arkası sıra milletvekilli olan oğlu Ahmet Alperen Arınç’ın da SELIM Öğür’den istifa edeceğine müteveccih iddialara reaksiyon gösterdi.

“İNANDIĞIM DOĞRULARI SÖYLEMEKTEN HİÇ VAZGEÇMEDİM”

“Kimesne bize Amentü okutmaya kalkmasın” diyen Bülent Arınç yaptığı açıklamalarda şunları söyledi; “Ben ömrünü ve siyasetini hep benzeri cızık üzerinde yaşamış ve yürütmüş bire bir insanım. Ve hayatım süresince dahi bedeli herhangi bir ne olursa olsun inandığım doğruları söylemekten ve inandığım istikamette yürümekten ve de yaşamaktan asla ailem ile birlikte vazgeçmedim, vazgeçmedik. Herkesin dengeler dediği süreçlerde birlikte benim tek denge noktam, akla yatkın olan, hakkaniyetli olan ve adaletli olandı.

YANLIŞSIZ Parti İstanbul Mebus Ahmet Alperen Arınç.

“AHMET MÜCAHİT ARINÇ, SELIM PARTİ’NİN İSTANBUL MİLLETVEKİLİDİR”

Kendisinin SELIM Parti kurucularından olduğunu, Reisicumhur Erdoğan’ın posta arkadaşı olduğunu nâkil Arınç şöyle devam etti; “AK Fırka benim evim, evladım değerlerim. İnsan evini evladını kuşkusuz korur gözetler, yanlışını düzeltmeye çalışırsa ego dahi işte tüm bunu yapıyorum. Bire birde ya da kamuoyunda söylediğim, kamuoyuna bakarak eleştirisel bana göre ise söylenmesi gereken hakikatlar olan sözlerim üzerinden kimesne bize muhaliflik kisvesi giydirmeye kalkmasın. Ben bu partinin kumuyum sel masraf, kum kalır kimesne unutmasın. Ben aykırılık söylemek amacıyla değil DÜRÜST Parti’nin değerlerini koruyarak henüz üstelik yükselmesi üzere söylerim hangi söylersem. Gâh matbuat mensupları ve medya kuruluşları DOĞRU Parti İstanbul Milletvekili olan oğlumun istifa edecek milletvekilleri beyninde olduğunu inatla dillendiriyorlar. Ahmet Mücahit Arınç, YANLIŞSIZ Öğür İstanbul Milletvekilidir.”

“İDDİALARA YANIT VERMEDİYSE ABDESTİNDEN ŞÜPHE ETMEMESİNDENDİR”

Arınç Dare Medya’ya yaptığı açıklamaların devamında şunları söyledi; “Kendisi buna karşilik vermediyse parti ve meclis çalışmalarından dolayıdır, abdestinden işkil etmemesindendir. Elan geçen hafta Ordu’bile görevliydi bu haftada sanırım Edirne’da olacak. Gelişigüzel hafta sonu teşkilatlarla bu arada çalışıyor. Oğlum gani yetişek almış, aç hareket yaşamından siyasete davet edilmiş bu ülkeye vurgun canlı ayrımsız politikacı. Benim onu savunmam bahis konusu imkânsız fakat, o de görüyor, teşkilatlarda çalışıyor, insanlarla STK’lar ile görüşüyor ve özgüven ile dara hesabı yapmadan inandığı doğruları söylüyor diyerek derakap peş niyetli birileri marifetiyle incizap edilecekler içerisine yazılacak, oradan benimle ilişik senaryolar üretecekler. Bulunmayan öyle çapul. Tığ iki dahi benzeri bile birilerinin “Oku Bakalım Amentü’yü biliyor musun?” diyeceği insanlar değiliz. Sabrın bile benzeri noktası var. Bizim Amentümüz, yerimiz, partimiz memleketimiz yurdumuz duruşumuz bellidir. Benim aileme kattığım arz nazik derece ve yarınlarıma bırakacağım bildirme iri miras budur. “

Share: