TRAKYA’ÜSTELIK ÜSTELIK BULGARİSTAN’DAKİ UMUMI SEÇİMLER İÇİN SANDIK BAŞINA GİDİLDİ

BULGARİSTAN”dahi yapılan er umumi seçimde, Türkiye’üstelik dinç soydaşlar sandık başına gidip fikir kullandı.

Bulgaristan’üstelik alınan er seçme seçim kararının ardından zaman yapılan seçimlerde Türkiye’üstelik diri tekme vatandaşlar birlikte düşünce kullandı. Trakya’üstelik, seçimler amacıyla Tekirdağ’da 18, Kırklareli’da 7, Edirne’üstelik 3 başlamak için bütün 28 kasa kuruldu. Soydaşlar, saat 07.00’den itibaren sandık başına giderken, seçime sargı gösterdikleri görüldü.

‘ARTIK İSTİKRARIN OLUŞMASINI İSTİYORUZ’

Edirne’birlikte rey istimal işlemi merkezde Bulgaristan Edirne Başkonsolosluğu ile 75’inci Yıl İlkokulu’nda ve Keşan ilçesinde gerçekleştirildi. Kentte etkili tekme vatandaşlar ve Bulgar vatandaşları sabahleyin erken saatlerden itibaren sandıkların yolunu tuttu. Trakya Balkan Türkleri Hars ve El Birliği Derneği Başkanı Cevat Gün, Bulgaristan’üstelik artık abra oluşması gerektiğini belirterek, “Akıbet 1.5 yıl içerisinde Bulgaristan’da 4 seçim gerçekleştirildi. Bugün da 4’üncüsünü yapıyoruz. Vatandaşımız ‘artık sıkıldık’ seçimlerden diyebilir amma gine üstelik neşeli şekilde Edirne’deki seçmenimiz sandıklara gelmekte. Tığ Bulgaristan Türkleri yerine, özellikle Türkiye’üstelik ateş parçası soydaşlarımız namına şunu söyleyebiliriz, vatandaşlarımızın sandığa gitmekten sıkılma sebebi istikrarın olmaması. Bu ebat vatandaşı etkiliyor. Biz cemiyet kendisine Bulgaristan ile Türkiye arasındaki dolgunca ilişkilerin gelişmesi yönünde çabalama sarfiyat ediyoruz. Bu çabanın olması amacıyla üstelik istikrarlı bir yönetimin olması bizim arzumuz, gönlümüzden sabık bu. Dizge oyunu istediği partiye veya kişiye atabilir ancak bundan sonra balans olsun ve seçimler alışılagelen takviminde olsun” dedi.

‘VATANDAŞLIK GÖREVİMİZİ YAPTIK’

Edirne’da oy kullanan çifte vatandaş Erhan Yurtsever, “Yurttaşlık görevimizi namına getirdik. İnşallah hem desteklediğimiz parti başarılı olur hem da Bulgaristan istikrara kavuşur. O nedenle görevimizi yaptık ve sonuçları bekleyeceğiz” diye konuştu.

Oyunu kullanan Hikmet Çavuşoğlu bile, seçimlerin Bulgaristan üzere filinta olmasını diledi. Çavuşoğlu, “Dizge üzere ben üstelik buraya oyumu kullanmaya geldim. İnşallah bu el Bulgaristan amacıyla muvazeneli tıpkısı seçim peki, inşallah komşumuza balans gelir. İnşallah dobra olur” ifadelerini kullandı.

TEKİRDAĞ’ÜSTELIK ÜSTELIK DÜŞÜNCE KULLANMA İŞLEMİ BAŞLADI

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde 50’nci Yıl Ortaokulu’nda kurulan sandıkta sabahın er saatlerinde görüş istimal işlemi başladı. Okula oy kullanmaya gelen Bulgaristan göçmeni vatandaşlar oylarını kullandıktan sonradan evlerine döndü. Görüş kullanan vatandaşlardan Sakıncasız Yılmayan, “Evet bu kez kazanacağız. Elan çok mebus kazanmayı düşünüyoruz. Niyetimiz bu. Birçok kere ertelerlerse ertelesinler, sonuçta biz alacağımız oyları almaya geldik. Bunun üzere birlikte sabah erkenden oyumuzu kullanmaya geldik” diye konuştu.

‘VATANDAŞLIK GÖREVİMİZİ YAPTIK’

Erman Polat isimli vatandaş ise yurttaşlık görevini yaptıklarını belirtti. Çelik, “Bulgaristan’dahi parlamento seçimlerinde görüş kullandık. Sevdiğimiz partiye verdik, oyumuzu kullandık. Vatandaşlık görevimizi yaptık” şeklinde konuştu.

ELEKTRONİK DÜŞÜNCE KULLANMA

Tekirdağ’ın Hastalıklı ilçesinde ise Havuzlar Ortaokulu’nda kurulan sandıklarda tekme vatandaşlar, saat 07.00’den itibaren oylarını kullanmaya başladı. Elektronik oy kullanma sisteminin bile kullandığı okulda çokluk oluştu. Listelerde isimleri olmayanlar ise okullardaki görevli yazıcılar eliyle bildirge doldurup oylarını kullandı.

Share: