Lüleburgaz İtfaiyesi Bu Sene 481 Hayvan Kurtardı

Lüleburgaz İtfaiyesi yılın önce 9 ayında 481 sahipli ve sahipsiz hayvanı kurtardı. bununla birlikte Lüleburgaz Belediyesi Eğreti Efsanevi Bakımevi’nden gene yılın geçmiş 9 ayında 74 sahipsiz hayvan sahiplendirdi.

Lüleburgaz Belediyesi hayvanların çabucak tedavi ve bakımlarını yapmıyor, onları bazen düştükleri zor durumlardan bile kurtarıyor. Ateş ve kazaların yanı bir nice olaya müdahale fail Lüleburgaz İtfaiyesi 2022 yılı içinde dahi hayvanlar üzere mesaideydi. Tamam canlılar amacıyla seferber olan Lüleburgaz İtfaiyesi yılın evvel 9 ayında 481 efsanevi kurtardı.

758 EFSANEVI KISIRLAŞTIRILDI

Sokak hayvanlarının refahı üzere görevde olan Sililik ve Belde Müdürlüğü’ne bağlı Baytar Hizmetleri Birimi ise yılın geçmiş 9 ayında 758 hayvanın kısırlaştırılmasını sağladı. bununla birlikte bin 515 çıkmaz hayvanı üstelik sondaj ve tedavi işlemlerinin peşi sıra bulundukları dirim alanlarına bırakıldı.

74 HAYVAN SAHİPLENDİRİLDİ

Bölgenin çağcıl bakımevlerinden biri olan Lüleburgaz Belediyesi Arızi Efsanevi Bakımevi’nde sahipsiz hayvanların sahiplendirilmesi de bitmeme ediyor. Bu yılın evvel 9 ayında 74 çıkmaz hayvanı duyarlı vatandaşlarca sahiplenildi.

15 DAKİKADA MÜDAHALE

Öte yandan hasta ya dahi gaileli çıkmaz hayvanları üzere görevde olan “HAYDİ” ekibi bile 15 dakikanın altında engelleme süresiyle hayvanları bakımevine eskiden yetiştiriyor. Baskı durumda olan hayvan bilimi amacıyla 4445539 numaralı Çağrı Merkezi ve 112 üzerinden mevrut ihbarlar doğrultusunda onları bulunduğu yerden alan ekipler, yaşamlarına devam edebilmelerinde kocaman cila üstleniyor.

BESLEME NOKTALARINDA BESLENİYORLAR

Yekpare bunlarla gelişigüzel sokak hayvanları kentin haddinden fazla sayıda noktasında kurulan beslek noktaları vasıtasıyla seçkin ahit besleniyor. Gönüllülerin birlikte dilediğinde katılabildiği beslek faaliyetleri kapsamında site genelindeki lokanta ve kamu kurumlarından toplanarak ayıklanan yemekler kullanılıyor. Ayrıca hayvanseverler da kentin birçok noktasında hayvanları besleyerek, çıkmaz hayvanlarının birlikte oluyor.

Share: