Darülfünun öğrencisi Sevgican sahipsiz kedilerin yardımına koşuyor

Giresun’un Bulancak ilçesinde kıvrak darülfünun öğrencisi Sevgican Güner, çıkmaz çıkmaz gezerek sahipsiz kedileri besliyor, gaileli ve pestil olanların bakım ve tedavisini yaptırıyor.

Karadeniz Ustalık Üniversitesi Işın Bilimi Bölümü 2. dershane öğrencisi Güner, ilçenin Uran Mahallesi’nde güzeşte sene çorlu halde bulduğu kediyi otama ettirdikten sonra iyesiz değişik hayvanlara de arkalama etmeye başladı.

22 yaşındaki Güner, AA muhabirine, hafta sonları darülfünun eğitimi gördüğü Trabzon’dan Giresun’daki ailesinin yanına geldiğini, bu süreçte gününün iri kısmını kedilerle geçirdiğini söyledi.

Sokakları gezerken rahatsız ve yaralı halde bulduğu kedileri, durumuna bakarak evvel veterinere sonradan Giresun ve Ordu’daki hayvan hastanelerine götürdüğünü tamlayan Güner, tedavisi tamamlanan kedileri yaşam alanlarına bıraktığını anlattı.

Güner, kedilerin beslenmesi ve tedavisi üzere harçlığının yanında hayvanseverlerden aldığı yardımları da kullandığını ifade ederek, “Bana destek olan insanlarla bir nice kedinin tedavisini yaptırdım. Çevremdeki insanlar bana ‘Onlarla sürekli elbet ilgileniyorsun?’ gibi sorular soruyor.” dedi.

Sahipsiz, yardıma muhtaç hayvanları gördükçe bu işe henüz çok bağlandığını kaydeden Güner, “Daha fazlasının hayatına kirlenmek istiyorum. Onlar bize Allah’ın emaneti. İnsanlar kapısının önüne bire bir ten akarsu, tıpkısı deri yemek koysa hayat o canlar amacıyla elan adamakıllı gibi.” diye niteleyerek konuştu.?????

Share: