Sakat eşini yanıcı madde ile yavaş yaralayan insan: “Böyle olmasını istemezdim”

Kargaşa’nun Fatsa ilçesinde boşandığı eşinin yüzüne yanıcı yön atarak gösterişli yaralayan isim yeniden bilgili karşısına daha çok. Eski âdem Erkan Emiroğlu mahkemede “Hakeza olmasını istemezdim” dedi.

Olay ilçeye kapalı Ayın On Dördü Mahallesi’nde 12 Aile tarihinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, olaydan 5 kamer ilk boşanan 2 çocuk annesi Elvan Sözkesen (38) ile kendisini izlem efe Erkan Emiroğlu (38), kadının yaşadığı dairenin önünde karşılaştı. Çiftin aralarında sâdır ağız dalaşı sonucu Emiroğlu, eski eşinin suratına yanıcı yön döktü. Alevler içerisinde küsurat karı komşularının yardımıyla banyoda söndürüldü, ihbar üstüne fenomen namına sevk edilen sağlık ekiplerince ilk ilçedeki aynı hastaneye, sonrasında ise Samsun Terbiye ve Araştırma Hastanesi Izdıraplı Tedavi Merkezi’ne irsal edildi.

Olayın peşi sıra mevkuf mevcut sakat kayırıcı Erkan Emiroğlu, Fatsa Ağır Ukubet Mahkemesi’nde baştan hakim karşısına daha çok. Patırtılı ve Görüntülü Enformatik Sistemi ile mahkemeye katılan Emiroğlu, olanlar amacıyla üzgün olduğunu belirtti. Emiroğlu, “Böyle olmasını istemedim, kasıtlı olarak bir özdek düşünmedim” ifadelerini kullandı.

Olayda tutuksuz yargılanan Erkan Emiroğlu’nun babası T.E., eski beyanlarını yineleyerek, Renkler Sözkesen’in oğluna delilik geçirttiğini sav etti.

Mahkeme heyeti, Samsun Can Kuşu Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nden maznun Erkan Emiroğlu’nun düşünce sağlığının durumunda olup olmadığına dair raporun dosyaya ulaştığını belirtti. Astronomi, Renkler Sözkesen için Ordu Adli Tıp Kurumu’ndan kati raporun baştan istenmesini kararlaştırdı, duruşmayı ise ati bir tarihe erteledi. – KALABA

Share: