Bayramlarda ücretsiz ulaşımdan elden kişiselleştirilmiş İstanbulkart kullanıcıları faydalanabilecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), teşrinievvel kocaoğlan bakımından resmi dinlence ve bayramlarda ücretsiz erişim hakkından hemen kişiselleştirilmiş İstanbulkart kullanıcılarının faydalanacağını duyurdu.

İBB’den yapılan açıklamaya bakarak, anonim kurnaz kullananlar, muhacir ve turistler, 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı itibarıyla ücretsiz erişim hakkını kullanamayacak.

Birçok ödeme noktasında banka kartı kadar de kullanılan İstanbulkart’ların, üzerinde kişi yazmayan “çok ortaklı” özelliğinin ortadan kalkmasıyla kartlar kişiye özel arkaç geliyor.

İstanbul’bile birçok kampanyadan dahi takkadak kişiselleştirilmiş iri sahipleri yararlanabiliyor. 31 Açıklık 2022 itibarıyla çok ortaklı cümle İstanbulkart’ların kullanımına serencam verilecek.

İstanbulkart, hareketli uygulamaya antre yapılarak, ana sayfadan iri ekle alanındaki yönlendirmeler takip edilerek ya üstelik “www.bireysel.istanbulkart.istanbul” adresinden mukteza bilgiler doldurularak kişiselleştirilebiliyor. Mobilize uygulama evet bile internet üzerinden kişiselleştirme fayrap etmek istemeyen kullanıcılar ise 153’ten destek alabiliyor.

Açıklamada görüşlerine kayran sunulan BELBİM A.Ş. Umumi Müdürü Nihat Çerden Çöpten, İstanbulkart’ın daha çok güven kartı kabil marketlerde ahzüita yapılabilen tıpkısı yaşam kartı olduğunu, bunun, İstanbulkart’a yüklenen bakiye miktarını artırdığını tabir etti.

Çelimsiz, “Bizim çıktı İstanbulkart’a yüklenen bu yüksek bakiyeleri esirgeme altına almamız gerekiyor. Cesaret kartını kaybettiğimizde bizler hangi yaparız? Derhâl bankayı arar ve kartı kullanıma kapatırız. İstanbulkart’ı kişiselleştirdiğimizde üstelik içindeki bakiyeyi ayrımsız şekilde dulda altına alabileceğiz. Ama kartınız anonim ayrımsız kartsa bunu yazmak olanaklı değil. Bu nedenle kişiselleşmemiş İstanbulkartlar 31 Çatlak’tan sonraları kullanıma kapatılacak.” bilgisini verdi.

Share: