Annesinin takıntılı aşkı öldürdüğü 15 yaşındaki Büşra’ya ezinç etmiş

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde 8 Ekim’da tripleks binanın ikinci katındaki evde sâdır yangına itfaiye aracı engelleme etti. Yangını söndüren itfaiye aracı erleri, Büşra Kabataş’ın cansız bedenen karşılaştı. İnceleme sonrası Kabataş’ın cesedi, ölü açımı amacıyla morga götürüldü. Lise öğrencisi Kabataş’ın ölümü konusunda polis güçleri, geniş yetenekli soruşturma başlattı. Delillerden yola sâdır ekipler, cinayet olabileceği ihtimali üzerinde durdu. Ekipler, yangının, Büşra Kabataş’ın öldürülmesinin arkası sıra delilleri esmerleştirmek için çıkarıldığını tayin etti.

ANNESİNİN PLATONİK AŞKI ÖLDÜRMÜŞ

Polis, Kabataş’ı öldüren kişinin esas Aylin Çetin’e eflatuni amor mugaddi T.Y. olduğunu belirledi. Savuşma hazırlığındaki T.Y., olaydan sonraları Tokat’a gitmeye çalışırken yakalandı. Gözaltına alınan T.Y., ‘canavarca hisle ve azap çektirerek öldürme’ suçlamasıyla atıf edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

ANNESİNİ ÖLDÜRMEK İÇİN GELMİŞ

Polisin yaptığı incelemede; T.Y’nin, olay hesabına yanıcı husus, çamaşır ipi, koli bandı ve elektroşok cihazı ile geldiği belirlendi. Polis Güçleri, T.Y’nin detaylı süre lüp önünde rasat yaptığını tespit etti. T.Y’nin, Aylin Çetin’i vurmak amacıyla geldiği ancak burada karşılaştığı Büşra Kabataş’ı öldürdüğü belirtildi.

BOĞDUKTAN SONRA BEDEL ÖRTÜP YAKMIŞ

Habbe uğrunda bekleyen T.Y’nin, okula gitmek amacıyla kapıda ayakkabılarını giyen Kabataş’ı görüp yakaladığı, ardından odasına götürerek bıçakla yaraladıktan bilahare boğduğu, denktaş örtüp beraberinde getirdiği yanıcı maddeyi üstüne dökerek yaktığı öğrenildi.

YANGINI ÇIKARMADAN ÖNCE TENDÜRÜST KIZIN SAÇLARINI KESMİŞ

İncelemede ayrıca yatağın bazı noktalarında yanıcı bap bulunduğu ve kutusunun Büşra Kabataş’ın ellerine tutuşturulduğu belirlendi. Fenomen yeri inceleme raporunda ise Kabataş’ın vücudunun türlü yerlerinde, göğüs bölgesi ağırlıklı tutmak için, 20’den fazla bıçak yarası olduğu, T.Y.’nin yangını çıkarmadan geçmiş genç kızın saçlarını kestiği belirtildi.

BÜŞRA’NIN ABLASI, KATİLİN YANINDAN GEÇMİŞ

T.Y.’nin, cinayeti işlemeden geçmiş habbe çevresinde gözlem yaptığı anlar ise güvenlik kameralarına yansıdı. Kez kenarında Aylin Çetin’in gelmesini bekleyen T.Y’nin yanından, Büşra’nın ablası Başak Kabataş’ın evden çıktıktan sonraları geçtiği görülüyor. Yeniden görüntülerde Başak Kabataş’ın, T.Y’yi ortada olmaksızın yoluna devam ettiği anlar kayran aldı.

“AMACIM AYLİN’İ EVİNDE BIR TANE BAŞINA BEKLEMEKTİ”

Savcılık ifadesi ortaya çıkan T.Y’nin, “Derince’deki evimden çıktığımda, tıpkısı kamer önce marketten aldığım 2 sayı korluk tutuşturucu jeli, ablamın evinde boşta duran 3-4 parça halindeki 3 metre uzunluğundaki çamaşır ipini, atkımı ve daha önceki internetten satın aldığım elektroşok cihazını yanıma aldım. Gebze’ye vardığımda marketten koli bandı aldıktan sonra, ayrımsız pansiyona her an geceyi geçirdim. Saat 06.30’da uyandım ve hazırladığım eşyalarımı yanıma alarak, bire bir pastaneye kahvaltı yapmaya gittim. İşlerimi tamamladıktan sonraları Aylin’in evine gitmeden önce 15-20 an oyalandım. Buradaki amacım; Aylin’in kızlarının evden gitmesi ve kendisini evinde tek başına beklemekti. Aylin’in 2 kızının dahi kaçta işe ve okula gideceğini bilirdim” dediği öğrenildi.

“SUSMASINI SÖYLEDİM, BAĞIRMAYA DEVAM ETTİ”

İfadesinin devamında T.Y, “Evin uğrunda beklerken, Büşra’nın ablası Başak, bulunduğum içtima önünden geçerek işe gitti. Bu sırada Büşra’nın üstelik okula gittiğini aritmetik ederek, habbe kapısına gidip beklemeye başladım. Bu sırada Büşra elbiselerini ve ayakkabılarını giymiş bire bir vaziyette apartman kapısından dışarıya çıkıyordu. Büşra beni görür gözsüz bağırarak, bana ‘Ne işin var burada’ deyince acıklı ile ağzını kapattım. Çipo kapıdan içeriye sokarak, koluna girdim ve oturdukları daireye çıkardım. İçeriye girdikten sonraları Büşra’ya susmasını söyledim amma bağırmaya bitmeme etti. Köle yeniden Büşra’ya ‘Sus annen ile görüşüp, gideceğim’ diye söyledim. Ancak susmayınca Büşra’yı odasına götürerek, yatağına yatırdım. Sonrasında yanımda getirdiğim elektroşok ile Büşra’nın karın bölgesine bayılması üzere birkaç kez tuttum. Bayılmayınca Büşra’nın konusunda çıkarak, ağzını geçmiş atkı ile sardım, sonrayda izole bant ile üstünü bantladım” dedi.

“ÜZERİNE DÜŞTÜM, BIÇAĞIM BOĞAZINA SAPLANDI”

İfadesinde Büşra’yı öldürmek istemediğini kanıt fail T.Y. şöyle bitmeme etti: “Ellerini ve ayaklarını yanımda getirdiğim çamaşır ipi ile bağladıktan sonradan korkutmak üzere mutfağa gittim. Tezgah üzerindeki ayrımsız bıçağı alıp, bulunduğu odaya gittim. Odaya vardığım tam Büşra, ellerini ve ağzındaki bandı sökmüştü. Esasen bana küfürler etmeye başladı, bire bir yandan dahi tekme atıyordu. Bu şekilde bana tekme atarken, elimdeki bıçak ile Büşra’nın üstüne düştüm. Elimdeki bıçak, Büşra’nın argıt kısmına saplandı. Buna rağmen Büşra yerinden kalkmaya, bağırmaya çalışınca, yastığı kafasının üzerine koydum ve bastırmaya başladım. Bu şekilde bastırdıktan sonraları neler olduğunu tam kendisine hatırlamıyorum.

“KORLUK JELİNİ ÜZERİNE DÖKÜP ÇAKMAKLA ATEŞLEDİM”

Ancak kısa bire bir müddet bilahare kendime geldim ve Büşra’nın üzerine yanımda getirdiğim korluk jelini döktüm. Jeli döktükten sonraları yanımdaki nüfuz etmek ile jeli ateşledim. Jel kutularını ise Büşra’nın yanına atıp, elektroşok ve olayda kullandığım bıçağı yanıma alarak evden ayrıldım. Evden çıktıktan bilahare sokakta üzerimdeki kıyafetleri çıkardım. Elbiselerim ile elektroşok cihazı ile yine olayda kullandığım bıçağı, çıkmaz arasındaki gübür konteynerine attım.”

“OLAY ANINDA KENDİMİ KAYBETTİM”

Kendisini kaybettiğini ve olayın aynı kısmını hatırlamadığını öne süren T.Y, “Gayem, işten atılmama etken olan Aylin ile konuşmaktı. Bu eşyaları yanımda götürmekteki gaye ise bana cebin gelip, bağırırsa Aylin’i bağlayıp, susturmaktı. Öldürme amacım yoktu. Nadim ve üzgünüm. Görüngü simultane kendimi kaybettim” dedi.

SUÇ ALETLERİ BULUNAMADI

T.Y, cinayeti işledikten bilahare polise verdiği ifadesinde de olayda kullandığı bıçağı, elektroşok cihazını ve elbiselerini evin yakınlarındaki gübür konteynerine attığını söyledi. Çıkmaz antre- çıkışlarını trafiğe kapatan polis güçleri, çevredeki 20 gübür konteynerinde arama yaptı ancak suç aletleri ile ilgilendiren tıpkı şeye ulaşamadı. Mavera yandan Büşra Kabataş’ın öldürüldüğü delik görüntülendi. Odanın şişman kısmının yandığı, Büşra’nın öldürüldüğü yatağın ise küle döndüğü görüldü.

“İŞKENCE SONUCU ÖLDÜRÜLDÜĞÜ SABİT”

Cinayet öncesinde Büşra Kabataş’a etraflı müddet ezinç yapıldığını tamlayan ailenin avukatı Cemal Tınarlıoğlu, “Yaptığımız önce incelemelerde; şüphelinin pahal bire bir şekilde öç kabul etmek amacıyla güre kızımızı katlettiği, dosyadan aldığımız izlenimler ve otopsi raporunda uzun tıpkı eziyet sonucu öldürüldüğü çakılı. İntikam üzere yapıldığı çakılı. Sanığın ifadelerindeki tutarsızlıklar da çıplak. Fenomen yerinde gelirken getirdiği materyallerin hepsi azap açmak üzere kullanılan şeyler. Vücudunda olağandan kesik var; 20’nin üzerinde. Bu kesikler, hele bazen bölgelerde yoğunlaşıyor. O bölgelere azap yapıldığı, bıçağın herhangi bir vurulmadığı görülüyor. Darbeler bayıltan mahiyette değil çok sayıda olması azap üzere yapıldığını gösteriyor. Tıpkı kere bu, kadına karşı çetin benzeri ezinç ve avrat cinayeti kendisine görülüyor” dedi.

Share: