Aralarındaki karı büyü ile gelişmemiş sürede 2. Lig’e yükseldiler

Geçtiğimiz sene kurulan ve topu tecrübeli sporculardan oluşan Darıca Belediyesi Yetişek ve Spor Kulübü Ayvaz Uçan Top Takımı, aralarında kurdukları familya büyü sayesinde maçlarını namağlup tamamlayarak 2. Kütle’e yükseldi. Sporcular, takımı Efeler Ligi’ne taşıyabilmenin hayaliyle antrenmanlarda ter döküyor.

Bu zaman aralarına bakir katılan deneyimli sporcularla adeta gücünne kırıcı katan Darıca Belediyesi Terbiye ve Spor Kulübü Eş Voleybol Takımı, kısaca 3 aydır eskimemiş sezon amacıyla hazırlıklarını sürdürüyor. Yaşça iri ve tendürüst sporcuların bir arada harmoni içerisinde eşkâl terlettiği takım, sıkışık başarılar kazanarak Efeler Ligi’nde klan göstermenin hayalini kuruyor. Bunun heyecanıyla azimli aynı şekilde etkin sporcular, hep vatandaşları maçlara davet ederek, bu heyecanı onlarla bu arada bekinmek istiyor.

Cüneyt Pektaş: “Darıca’da uçan top kültürünü tasarlamak istiyoruz”

Çalıştırıcılık kariyerinde 22. yılı deviren Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü Eş Voleybol Takımı Antrenörü Cüneyt Pektaş, “Bu mevsim dinç ve tecrübeli aynı mızıka oluşturduk. Sabık yıl başlayan serüvenimiz bu yıl az buçuk elan elit düzeyde devam ediyor. Eskimemiş katılan arkadaşlarımız hem tecrübeleriyle hem bilgi birikimleriyle takıma abilik yapıyorlar hem üstelik takımımıza lokomotif oluyorlar. Biz bile kestirmece 2 yıldır onların başında çalıştırıcı yerine devam ediyoruz. Takımda olan arkadaşlarımın hacısı hocası sunma bir iki 10 almanak bir uçan top kariyerine topluluk. 1. Takım, Efeler Ligi tecrübesine eş oyuncularımdan oluşuyor. Bir zamanda zihayat oyuncularımız var. Yani hem canlı hem deneyimli oyunculardan oluşan benzeri takımız. Bizim hedefimiz bu yıl ligi üst sıralarda tamamlayarak play-off grubuna kalmak ve Darıca’üstelik voleybolun varlığını sezdirmek, Darıca’dahi voleybol kültürünü tesis etmek istiyoruz. Bu hars oturduktan sonra ilerleyen yıllarda bile hedeflerimiz tabii kim akilane orantıda büyüyecektir” dedi.

“Mukavim fikstürün bizim üzere yarar olduğunu düşünüyorum”

Güdük sürede böylesine bire bir başarıyı yakalamanın yegâne sırrının aralarında kurduğu ev bağı olduğunu kaydeden Pektaş, “Takımın ötesinde tıpkı husus olduk. Sabık yıl katıldığımız itila maçlarının tamamında denk topluluk olduk. Bu benzer mızıka olma neticesinde dahi filhakika namağlup aynı şekilde 2. Yığın’e yükseldik. Çok kısa sürede hem ikili ilişkilerimiz hem bugüne kadar kazandığımız deneyimler yardımıyla güzelce tıpkı takım oluşturduk ve o takımı faal tuttuk, eş haline getirdik. Bizim fikstürümüzün avantajlı olmadığını iddia fail arkadaşlarımız oldu. İlk 4 hafta az buçuk bizi zorlayacak kabilinden görünüyordu geçmiş ad çekme çekiminde amma ego bunun avantaj olduğunu düşünüyorum. Çünkü takımıma güveniyorum, takımımın tecrübesine güveniyorum. Ferdî adına peş seviyede olan oyuncularıma güveniyorum. O maçlarda alacağımız puanlar, ongun dereceler hem rakiplerimizi korkutacaktır, hem bizi ligin üzerinde tutacaktır. Bu açıdan fikstürde önceki 3 haftanın aslında sağlam amma bizim için olumlu olduğunu düşünüyorum. Tığ burada Darıca’dan, Darıcalı çocuklarla çıktığımız bu yolculukta ilçe halkını birlikte salonda elde etmek istiyoruz, onları bizi desteklerken eksiltmek istiyoruz” diye konuştu.

Çağatay Debbağ: “Hepimiz buraya tıpkı düzentileme veriyoruz”

Bu tabur üzere çok gailesiz tıpkı takım olduklarını nâkil topluluk kaptanı Çağatay Debbağ ise, “Hedeflerimiz iri. Çok özverili çalışıyoruz. İnşallah emeğimizin karşılığını alacağız. İlk sene hedefimiz elbette kim bu ligi fena hâlde tıpkı yerde bitirip, olursa play-off’a akmak. Elan sonrasında birlikte hedeflerimiz giderek büyüyecek. Kısaca 2 buçuk, 3 aydır maçlara hazırlanıyoruz. İşin hâlet boyutunu bitirdik. Bundan Sonra heyetiyle çalışmalarına başladık. Önümüzdeki hafta maçımız var, Allah kader ederse. Ağız Ağıza topluluk çalışmasına döndük. Arkadaşlar özverili çalışıyorlar. Takımdan çokça memnunum. Arkadaşların kâffesi tertemiz. Genciyle, yaşlısıyla, bir haddinden fazla değeriyle buradayız. Hepimiz buraya aynı himmet veriyoruz, fedakarlık yapıyoruz. Cümle işinden, gücünden, ailesinden devir ayırıp buraya geliyor” şeklinde konuştu.

Ersin Durgut: “Bu mızıka tıpkı dönme mutlak Efeler Ligi’nde olacaktır”

17 yaşında istekli kariyerine başlayan, takımın yaşça yer şişman ve arz deneyimli ismi 40 yaşındaki Ersin Durgut birlikte, “Eski bir zaman kalmıştır. Bir Nice başarımız var ancak ben herhangi bir zaman başarıya açgözlü olan tıpkı insanım. 40 yaşımda olmama karşın, tecrübelerimi terimin akıbet damlasına büyüklüğünde Darıca Belediyesi’ne harıldamak için adamaktayım. Aynı zamanda bizim sloganımız şu; ‘Var benzeri hayalimiz.’ Bu sloganla yola çıkmak istiyoruz. Bu takım bir devir nasıl Efeler Ligi’nde olacaktır. Maatteessüf ateş amma üs, ülkemizin zat adına yeryüzü ciddi ili İstanbul olduğu amacıyla maatteessüf Galatasaray ve Fenerbahçe dışında Efeler Ligi’nde oyun eden apayrı mızıka namevcut. İstanbul’a yeryüzü andıran memleket Kocaeli olduğuna göre biz bile Darıca Belediyesi Terbiye ve Spor Kulübü olarak elimizden gelenin en iyisini yaparak bu takımı benzeri dolaşma katiyetle Efeler Ligi’ne çıkaracağız. Değme özdek görüntü etmekle başlıyor. Tığ bunun rüyasıyla yaşıyoruz, hayalini kuruyoruz. Buradan tıpkısı sefer henüz Darıca’birlikte dinamik birlik halkımızı maçlarımıza nida ediyoruz. Maçlarımız tamamen ücretsizdir. Voleybol seçkin bire bir spordur. Daha Çok kök anlamda voleybol tabana yayıldı, okullara yayıldı. 1 mektepli eşittir yeryüzü az 4 taraftar demektir. Taraftar gelmezse 1 birey eksiğiz demektir” ifadelerini kullandı.

“Tığ bu ligin koca takımı olacağız”

Yaşça yeryüzü şişman ancak ruhen en tüvana kendisinin olduğunu hissettiğini vurgulayan Durgut, “20 yıl oynadım, şampiyonluğu zirvede tasarruf etmek zordur. Ego 36 yaşımda şampiyonluk formamı astım. 40 yaşında olduğum üzere yaşça en nazik benim. Ama gayrı nev voleybola aç, her antrenmana heyecanla mevrut emanet bildirme özellikle benimdir. Çünkü ego bu arkadaşlarıma örnek olmak durumundayım. Şayet ben 40 yaşında şampiyonluklara meşbu, kazanmaya meşbu birisi adına gelirsem bu arkadaşlarımda arkamdan böyle gelecekler. Ego seçme antrenmana gözlerimdeki ışıkla motive olup, bilcümle maçlara bu şekilde motive çıkıp, huruç olduğumuz kamu maçları çalmak istiyoruz. Arz nazik delikanlılık efendiliktir. Biz bu ligin görgülü takımı olacağız. Kazansak dahi tebrikleri kabul edeceğiz, kaybetsek de gidip rakibimizi tebrik edeceğiz” cümlelerine düzlük verdi. – KOCAELİ

Share: