Katledilen kardeşinin duruşmasında tercümanı jiletle yaralamıştı, ifadesi ortaya bundan sonra

Kocaeli’dahi yabancı uyruklu nüfus yoluyla yavaş yavaş takip edilen ve başına taşla vurularak öldürülen 17 yaşındaki Ayşegül Işıklı’ın duruşmasında tercümanı jiletle yaralayarak tutuklanan ağabeyinin ifadesi ortaya daha çok. Ağabeyin “Mütercim yabancı dilde konuştuğu için onu kardeşimi katleden maznun zannettim” dediği öğrenildi.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde Ayşegül Entelektüel isimli taze kız, 12 Temmuz 2021’üstelik evinin yakınındaki ormanlık alanda kendisini yavaş yavaş izlem eden ecnebi uyruklu Muhammed A.’nın saldırısına yakalanmış ve kestirmece 5 kamer otama gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti. Gözaltına alınan Muhammed A. ise çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. 22 Ilkgüz tarihinde Muhammed A.’nın Gebze 2. Ciddi Ukubet Mahkemesi’nde yargılanmasına başlanmış, sanığın “Ben yapmadım, kendisi düştü” sözlerine aile aksülamel göstermişti. Sanığın bu sözlerinin ardından sinirlerine bilge olamayan ağabey Esat Aydınlık ise mahkeme salonuna soktuğu stoper aletle tercümana saldırmış ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Tercümanı kardeşini katleden insan sanmış

Tercümanı yaralayan ağa Esat Okumuş’ın ifadesi ortaya daha çok. İfadesinde kardeşine yapılan zulmü hazmedemediğini ve duruşmaya cüzdanının içine koyduğu jiletle girdiğini aktaran Esat Kültürlü, “Henüz evvel mahkemeye on paralık katılmadığım üzere buradaki işleyişi bilmiyordum. Sanığı daha ilk görmemiştim. Sanık duruşmaya görüntülü kendisine katılmış. Duruşmada bir da dragoman varmış. Dilmaç ecnebi dilde konuştuğu için onu kardeşimi katleden sanık zannettim. Yanımda getirdiğim jiletle tercümanı yaraladım. Amacım vurmak değildi. Aynı çalışanı yaraladığım amacıyla üzgünüm. Haddinden Fazla pişmanım” dedi. – KOCAELİ

Share: