29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı güçlükle genelinde coşkuyla kutlandı

29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı güçlükle genelinde coşkuyla kutlandı

TEKİRDAĞ – Tekirdağ’dahi 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı alaylı benzeri şekilde kutlandı.

Tekirdağ’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşandı. Tekirdağ Valiliğinde gerçekleştiren bayramlaşma töreninin ardından yaka yolunda düzenlenen geçit töreni ile meze coşkusu doruğa çıktı.

Süleymanpaşa ilçesi deniz boyu önünde planlı tebrik kartı töreni, ihtiram duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un günün medlul ve önemine dair mesajlarının okunduğu tören, Tekirdağ Valisi Ermiş Saika, Garnizon Komutanı Tuğg. Şahin Yenilmez, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Reisi Mesabe Albayrak’ın protokol üyeleri, er ve polisler ile öğrenciler ve vatandaşların bayramını kutlamasıyla bitmeme etti.

Günün deme ve önemine dair bire bir istişare gerçekleştiren Tekirdağ Valisi Yıldırım, “Cumhuriyet Altını’i korumak ve sürgit keyiflendirmek bizlerin yegane görevidir. Hararetli ve gönençli yarınlara palazlaşmak yerine Ululuk ve Ulus kendisine bağlantı ve beraberliğimizin az çok mehabetli olduğunu bilincindeyiz. Bu bilinçle mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti laik ve demokratik anlayışından taviz vermeden, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği çağdaş medenilik uğrunda kolaylıkla ilerlemektedir. Dizge şundan tehlikesiz olmalıdır ki, buna hiçbir çetin engel olamayacak ve Türkiye Cumhuriyeti devleti sonsuza büyüklüğünde yaşayacaktır. Bu vesileyle başta Büyük Önder Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ü ve canlarını Türkiye Cumhuriyeti Devleti, el erki ve bağımsızlık uğruna feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi gönül borcu ve şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıldönümü ve Cumhuriyet Altını Bayramınızı sunma içten duygularımla kutluyorum” dedi.

Törende öğrenciler aracılığıyla 29 Teşrinievvel temalı şiirler okundu. Ortaöğretim öğrencilerinin hazırladığı Cumhuriyet ve Istiklal konulu gösteri ve tiyatrolar ise vatandaşlar vasıtasıyla iri beğeniyle karşılandı. Cumhuriyet Altını Bayramı sebebiyle planlı fotoğraf, koşma ve yazmanlık yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verildiği törende 8. Mekanize Piyon Liva Komutanlığı, Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı, Tekirdağ İl Inanma Müdürlüğü personel ve araçlarının yanı sıra okulların dahi katıldığı geçit resmi protokol üyeleri ve vatandaşlar tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

EDİRNE – Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Edirne’de düzenlenen merasim, kırıcı katılımla gerçekleştirildi. Askeri birliklerin geçişi ise iri alkış topladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. yıldönümü kutlamaları Edirne Valiliği’nde başladı. İlk olarak Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, vilayet makamında tebrikleri kabul etti. Kutlamalar, buradaki programın peşi sıra Talaptaşa Asfaltı’ndaki Atatürk Bulvarı’nda devam etti.

Geçtiğimiz yıllarda Kovid-19 salgınının da etkisiyle gerçekleştirilen törenler, akıbet 2 yıldır pahal katılımla yapılıyor. Akıbet yılların yeryüzü hareketli katılımının olduğu tanıdık törende, askeri birliklerin geçişleri ilgiyle izlendi ve büyük alkış topladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. yıldönümü kutlamaları nedeniyle planlı törene, 7’den 70’e çokça sayıda vatandaş iştirak sağladı. Bayrağını kayran kutlamaların yapılacağı alana koştu ve Cumhuriyet Altını coşkusuna eş oldu.

Edirne’bile gerçekleştirilen törende Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Cihanoğlu ve Edirne Şehremini Recep Gürkan, askeri kurgu üstünde Edirnelilerin bayramını kutladı. Bando eşliğinde çekinmek duruşunda bulunulmasının peşi sıra İstiklal Marşı okundu. Henüz bilahare Ilbay Kırbıyık, günün deme ve önemini belirten konuşma yaptı.

Halk oyunları gösteriyle devam fail törende, koşuk, kompozisyon ve foto yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Düzenlenen merasim, öğrencilerin ve askeri birliklerin geçişinin peşi sıra son buldu.

BALIKESİR – Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Cumhuriyetin 99’nci kuruluş sene dönümü, Hüsnü Uğural Stadı’nı dolduran binlerce Ayvalıklı tarafından nazik benzeri coşkuyla kutlandı.

Cumhuriyet Bayramı zımnında ilçede cadde ve sokaklar ay-bariz sembol ve Atatürk posterleriyle donatıldı.

28 Ekim günü Cumhuriyet Altını’e Görelik yürüyüşüyle başlayan etkinlikler, Cumhuriyet Altını Meydanı’nda Atatürk Hekyel’neçelenk koyma töreniyle devam etti. Cumhuriyet Altını Bayramı kutlamaları dahilinde Hüsnü Uğural Stadyumu’nda planlı törenle coşku doruğa ulaştı. Ayvalık Belediyesi, kenti boydan boya geçen Atatürk Caddesi, Talatpaşa Caddesi ve Cumhuriyet Altını Meydanı şişman kortej amacıyla hazırladı. Ayvalık Belediyesi seyyar bandosu dolaşma boyu mahalleleri dolaşarak marşlar çaldı.

Ayvalık Şehremini Sevinçli Mutlu Ergin yayınladığı mesajda; “Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünü önceki günkü gibi bir coşkuyla, tıpkısı heyecanla kutluyoruz. Cumhuriyeti laiklik ve demokrasinin ışığında geleceğe emmek üzere on paralık kesintisiz çalışmaya bitmeme edeceğiz. Cumhuriyetimizin 99. yılı hümayun olsun. İyi ki varsın Cumhuriyet Altını” dedi.

Hüsnü Uğural Stadı’nda gerçekleştirilen törende Ayvalık Kaymakamı Hasan Bitirim, Ayvalık Kaymakamı Hasan Yaman, Ayvalık Şehremini Ongun Olmuş, Garnizon Komutanı Personel Albay Mustafa Endişe, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Muhammed Furkan Demirbaş’ın birlikte gaziler, ilçe protokolü ve cıvıl cıvıl ayrımsız yurttaş topluluğu hazır bulundu.

Cumhuriyet Altını Bayramı coşkusu sokaklardan meydanlara, salonlardan stadyumlara kadar, ilçenin her noktasında doyasıya yaşandı.

Ayvalık’ta Cumhuriyet Bayramı törenleri; akşam saatlerinde askı alayı ve gelenekselleşen Rustik Mahalleler beyninde Cumhuriyet Kupası final maçı ve yürek töreniyle kutlamalar son bulacak.

MALATYA – Cumhuriyetin ilanının 99. sene dönümü Malatya’da cümbüş ile kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde önce olarak Ilbay Hulusi Mecnunca, valilik makamında tebrikleri kabul etti. Henüz sonradan 15 Orak Ayı Budun Meydanı önünde Vali Hulusi Delice, Garnizon Komutanı Ferik Tuncay Altuğ ve Büyükşehir Belediye Reisi Selahattin Gürkan, askeri araçtan alanda bulunanları selamladı. Törende imtina etmek duruşunun peşi sıra İstiklal Marşı okundu.

Törende mütekellim, Malatya Valisi Hulusi Atmaca, ” Cumhuriyetimiz imdi asırlık tıpkı çınar oldu. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yaş gününü kutlamaya hoppadak ayrımsız sene kaldı. Akıbet iki yüzyılda garplı hâkim güçler adeta bin yıllık tıpkı hesabın intikamını alırcasına devletimizi dört koldan saldırılarla yıpratmışlardı. Cepheden cepheye koşan Türk milleti hem eş kaynağı hem birlikte iktisaden finiş noktasına gelmişti. Birinci dünya harbinin sonunda bize iki alternatif bırakıldı. ya bizi tığ yapan bağımsızlığımızı camız ve himayeye metrukiyet edecektik evet birlikte yabani tıpkısı kıyım ile namevcut edilecektik. Türk milleti, ‘Ya İstiklal ya Ölüm’ dedi. Bu azim ve denge bize bugün yaşadığımız bütün özgür Türkiye’yi bırakıt bıraktı. Cumhuriyeti kuran neslin millet ve ülke sevgisini fedakarlığını tarif etmek olabilir değil. Türk milletinin her bir ferdi bu hava ile yaşamalıdır. Aradan sabık 99 yılda atlattığımız onca badireye rağmen başladığımız noktaya bakarak zaman geldiğimiz düzey ile atamıza dilek rahatlığıyla seslenebiliriz. Atam, emanetin emin ellerde, açtığın yolda, kurduğun ülküde, gösterdiğin amaçta hiç kesintisiz giden evlatların zaman Türkiye’yi 800 milyar doları aşan milli geliri, 225 bilyon doları aşan ihracatı ile dünyanın ilk 20 ekonomisi içine çıkardı. Zaman evcil insansız çekicilik araçlarımız, yerli milli helikopterlerimiz göklerde süzülüyor. Hedefimiz muhtemelen. Türkiye’yi dünyanın yer kaslı önce 10 ekonomisinden biri haline getireceğiz” dedi.

Yapılan konuşmanın peşi sıra tören, öğrencilerin koşuk okuması ve resmigeçidin yapılmasıyla sona erdi.

Törene, Ulusalcı Debi PartisiMalatya Saylav Mehmet Azamet Fendoğlu, Yeşilyurt Şehremini Mehmet Çınar, Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, İl Güven Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Bitirmiş Komutanı Mümessil Albay Ercan Altın, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Kızılay, Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bentli, Malatya Baro Başkanı Av. Onur Demez, Milli Eğitim Bilimi Müdürü Hatice Özdemir, öğrenciler ile haddinden fazla sayıda yurttaş katıldı.

SAMSUN – Samsun’üstelik 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı’nın 99’uncu yıldönümünde hararetli bire bir merasim düzenlendi. Törende konuşan Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Görgüsüz, “Küçük Asya’daki bin yıllık varlığımızı, ülkemizi dünyanın bildirme nazik 10 ekonomisinden biri haline getirerek ebedileştirme hedefimizden asla ivaz vermeyeceğiz” dedi.

İlkadım ilçesinde bulunan Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda gerçekleşen merasim, tırsmak duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Akabinde Samsun Valisi Zülkif Dağlı ayrımsız enformasyon gerçekleştirdi. Ilbay Görgüsüz konuşmasında, “600 almanak tıpkısı dünya devletinin mirası üzerinde yükselen zinde cumhuriyetimizi, Gazi Mustafa Eksiksizlik’in veciz bir şekilde tabir ettiği ‘muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarma’ mücadelesini önceki günkü heyecanla, azimle ve şevkle sürdürüyoruz. Bugün birlikte 2023, 2053 ve 2071 vizyonu hedefine odaklanarak, yeni ve henüz iri başarılar amacıyla kendimizi hazırlamalıyız. Anadolu’daki bin yıllık varlığımızı, ülkemizi dünyanın sunma büyük 10 ekonomisinden biri haline getirerek ebedileştirme hedefimizden katiyen ödünleme vermeyeceğiz. Devletimizin cemi kurumlarıyla ve milletimizle alay malay hedeflerimiz doğrultusunda sakıncasız adımlarla ilerleyeceğiz. Bu eren millet ülkemizi, Türkiye’nin geleceğini, Kamer-Sarih Bayrağı namertlere çiğnetmeyecek. Bu kocaman Türk Milleti bin yıl geçmiş Malazgirt’te hangi inançla ve kararlılıkla Küçük Asya’nun kapılarını bizlere açmışsa, Çanakkale Savaşı’nda, Halas Savaşı’nda, Kıbrıs Hazar Harekatı’nda ve 15 Temmuz’bile birlikte bire bir mücadeleyi yaptı. Bilcümle halkımız bilmektedir kim, bunlar geri ASALA, bugün FETÖ, PKK ve DAEŞ olarak karşımıza dikilmektedir. Zaman birliğimizi, kardeşliğimizi istemeyen bitik güçler, kötü senaryolarından, çepel oyunlarından mankafa durmayacaklar ve isimleri yürümek yoluyla karşımıza geleceklerdir. Çünkü bunlar 100 sene evvel emellerini gerçekleştiremeyenlerin uzantılarıdır” diye konuştu.

“Kendimizi doldurmak mecburiyetindeyiz”

Konuşmasında gençlere seslenen Ilbay Görgüsüz, “Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamaya 1 yılımız kaldı. Öncelikle angajman ve beraberliğimizi arka düzeye çıkartacağız. Kardeşlik bağlarımızı güçlendireceğiz. Birbirimize imdi görelik ve hoşgörüyle yaklaşacağız. Böylesine kocaman bir tarihe, güzel tıpkı geçmişe, bayrı bir medeniyete topluluk olan bu necip millete layık olacak şekilde kendimizi semirtmek mecburiyetindeyiz. Dürüstlük, doğruluk, demokratlık, insan hakları kabil evrensel değerleri kendimize ilke edinmeliyiz. 2023 hedeflerini temin hedefinde Samsun’umuzun katkısını en üst düzeye çakmak üzere maksimal gayret göstermeliyiz” şeklinde konuştu.

Gösteriler yapıldı

Vali Görgüsüz’nın konuşmasının arkası sıra lise öğrencileri ve Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Samsun Ofis Başkanı Ahmet Diril koşuk okudu. Okunan şiirlerin arkası sıra halk oyunu ve Kafkas oyunu gösterileri yapıldı. Samsun Kumluk Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Mıntıka Takım Komutanlığı Bandosu, Samsun protokolüne ve vatandaşlara mini bir dinleti verdi. Tören, bandonun çaldığı marşla argıt töreniyle akıbet buldu.

Törene ayrıca Samsun Büyükşehir Şehremini Mustafa Demir, Kıran Asayiş Karadeniz Mıntıka Komutanı Tuğamiral Ahmet Bahadır, İl Güllabi Komutanı Kıdemli Miralay Ömer Ersever, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zor Ünal, kaymakamlar, uray başkanları, diyar müdürleri, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

MUŞ – Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Cumhuriyet’in görgüsüz kazanılmadığını belirterek, “Bugün şayet bu ülkede okulumuza gidiyorsak, camilerimizde ezanlarımız okunuyorsa ve ülkemizin değme hesabına rahat aynı şekilde gezi edebiliyorsak, bundan sonra artık milli arabamızla seyahat edeceksek bunların kâffesi Cumhuriyet sayesindedir” dedi.

Muş’ta 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı’nın 99. kuruluş sene dönümü kutlamaları, Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz’ün tebrikleri valilikteki kabulü ile başladı. Tebrikat töreninin peşi sıra Şehir Stadyumunda planlı kutlamalar kaçınmak duruşunda bulunulması ve arkası sıra İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sürdürüldü. Burada konuşan Ilbay Doç. Dr. İlker Gündüzöz, 100. yıla bacak bastıklarını ve 99 yılın geride kaldığını söyledi. 2023’te bir asrı devireceklerini kaydeden Ilbay Gündüzöz, “100. yılı inşallah daha nazik coşkuyla kutlayacağız. 99 yıl boş geçmedi. Savaşlardan intişar, işgale uğramış aynı ülkeden bugün itibariyle daha çok Dünyada hezel ettirilen, her alanda bir numara sıraya koşturan şişman bire bir ülkeyiz. Atatürk’ümüzün bahsettiği ‘Cumhuriyetin eserleriyle Dünyada hak ettiği yeri alacaktır’ ifadesi esasen Muş ölçeğinde üstelik kendini gösteriyor” dedi.

“Zaman itibariyle Türkiye’nin önceki yerli ve milli arabası üstelik dizi üretim bandından inecek”

Zaman itibariyle Türkiye’nin evvel yerli ve milli arabasının dizi istihsal bandından ineceğini belirten Vali Gündüzöz, “İşte esasta Atatürk’ün maksat gösterdiği ve bize vasiyetname ettiği hususlar bir tane biricik yerine geliyor. Cumhuriyeti sölpümek, Atatürk’ü sevmek esasen Cumhuriyetin eseriyle yaşamasını sağlamaktır. Bu açıdan sorumluluğumuz büyüktür, bize düşenleri yapıyoruz, yapacağız. İnşallah gelecek nesiller da, siz canan çoluk çocuk da elan ilerilere bu memleketi götüreceksiniz. Uzayda de Türkiye var. Ihtimal Marsa fut basan, gün sisteminin dışına çıkan Türk insanları de buradaki gençlerden bazıları olacak zira vizyonumuz iri, hedeflerimiz çokça erdemli. Bu gençliğe güveniyoruz. Bu memleketin içeriden, haricen mütehammil çokça düşmanı tür zira yemişli ongun taşlanır. Bu kadar bayrı bir geçmişi olan, bu kadar iri tıpkısı milletin düşmanının bile olması, dostunun birlikte olması normal. Eke olan bizim kontak ve beraberliğimizi sahabet etmemiz” dedi.

“Cumhuriyet çarpık çurpuk kazanılmadı”

Cumhuriyetin dümdüz kazanılmadığını vurgulayan Ilbay Gündüzöz, “Zaman eğer bu ülkede okulumuza gidiyorsak, camilerimizde ezanlarımız okunuyorsa ve ülkemizin herhangi bir hesabına şen bir şekilde yolculuk edebiliyorsak, imdi çıktı milli arabamızla seyahat edeceksek bunların hepsi Cumhuriyet sayesindedir. Onun amacıyla okuyalım, tarihimizi bilelim, kendimize, ailemize ve memleketimize topluluk çıkalım. Bu kalp ve düşüncelerle Cumhuriyet Altını Bayramımızı kutlama ediyorum. Ülke için fedai birey eylemiş bütün şehitlerimizi, ebediyete ölüm etmiş bilcümle kahramanlarımızı yağmur ve şükranla anıyorum. Özellikle Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve onun cebe arkadaşları kendisine hepsine rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmanın arkası sıra öğrenciler tarafından hazırlanan eylem, koşuk ve halk oyunları sergilendi. Yarışmalarda evre kayran öğrenciler, hediyelerini Ilbay Gündüzöz ve tören düzeni üyelerinden tasdik aldı. Merasim, Ilbay Gündüzöz ve protokolün Cumhuriyet yürüyüşüne katılanları selamlaması ile sona erdi. Törene, İl Garnizon Komutanı Albay Serhat Ulucan, Belediye Başkan Vekili Kültürlü Özaslan, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Hüseyin Müşkül, İl Açıkgöz Komutanı Miralay Mehmet Son Teşrin Ermiş, İl Itimat Müdürü Engin Kaloğlu, siyasi parti temsilcileri, kamu alım amirleri, öğrenciler ile aileleri katıldı.

Törenin ardından Muş Müzesine geçen Ilbay Gündüzöz ve tören düzeni üyeleri, Muş Foto Sanatı Derneği yoluyla oluşturulan ‘Atatürk Fotoğrafları Sergisi’nin açılışını gerçekleştirdi. Ilbay Gündüzöz ve beraberindekiler, sergide vadi alan Atatürk fotoğraflarını inceledi.

BİLECİK – Bilecik’te 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı coşkuyla kutlanırken, tören sonunda açıkgöz komandoları, gaziler ve öğrenciler yürüyüşü, amme kurum ile kuruluşlarının araçlarının geçişi şişman tabiat topladı.

Bilecik’te 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Altını Meydanı’nda planlı törenle kutlandı. saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, Şehremaneti Başbuğ Vekili Melek Cıda Subaşı, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Burak Fen, Güllabi Eğitim Komutanı Tugay Misyon Ertekin, İl Itimat Müdürü Ayhan Bacaksız, vali yardımcıları, ofis müdürleri, siyasal parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, askeri erkan, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

“Türk halkının fedakarlığı ve azmiyle birleşerek birlik zorlukların üstesinden gelmiştir”

Günün mana ve öneminin anlatan benzeri müracaat işleyen Vali Kızılkaya, “Rum halkının yüreğinde yanan istiklal tutkusu ve Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün Samsun’a çıkışı hürriyet ateşinin fitilini yakarak mecmu yurtta umudun yeniden filizlenmesine sağlamıştır. Rum’nun herhangi bir yerinde üzeri bulan mücadele ruhu Türk halkının fedakarlığı ve azmiyle birleşerek birlik zorlukların üstesinden gelmiştir. Bu kahramanlık destanıyla tarihte eşi benzerine rastlanmayan tıpkı galibiyet kazanılmıştır. Bu eşsiz zaferin Yokuş noktası Türk milletinin istiklal imtihanı olan İstiklal Doğruca, Bitme noktası Türkiye Cumhuriyeti olmuştur. Dinç Cumhuriyetin kurucuları olan atalarımız, bağımsızlık mücadelesi ve milli kaime anlayışının sunu şişman eseri adına Cumhuriyeti bizlere bırakıt adına bırakmışlardır. Bizler bu mirası diri bir şekilde korumalıyız. Bu emaneti bizden bilahare gelecek nesillere egemenliğimizin yeryüzü etkili ifadesi olarak ve yücelterek aktarmalıyız” dedi.

Konuşmanın arkası sıra Cumhuriyet Koşu’sunu bütünleyen öğrenciler Vali Kızılkaya’a, Türk bayrağını konfirmasyon etti. Vali Kızılkaya’birlikte Türk bayrağını öperek doğrulama aldı.

Merasim, günün fehva ve önemini anlatan şiirlerin okunması, el oyunu gösterileri, liseli öğrencilerin yapmış olduğu hezel korosu, enstrüman hocalarından müzik dinletisi, öğrencilerin karate gösterisi ve 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı dolayısıyla yapılan yarışmalarda merhale girenlerin ödüllerinin verilmesiyle devam etti.

Merasim böylelikle Bilecik Uyanık Genel Komutanlığı Tören Bölüğünün gösterisi, gaziler ile öğrencilerin yürüyüşü, amme kurum ile kuruluşlarının araçlarının geçişi büyük zevk topladı. 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı kutlaması saat 19.00’da askı alayı ile saat 19.30’de Cumhuriyet Altını meydanında yapılacak olan Çokluk Belevi konseri ile sona erecek.

Share: