Karesi Cumhuriyet kupası çiftteker yarışları yapıldı

Bu sene 2.si düzenlenen Karesi Cumhuriyet Altını Kupası Velespit Yarışları, kıyasıya mücadelelere tayf oldu. Kadınlarda 4, erkeklerde ise 5 kategoride düzenlenen yarışlara yüzlerce istekli sportmen katıldı.

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 99. yıldönümü kutlamaları dahilinde Karesi Cumhuriyet Altını Kupası Bisiklet Yarışları düzenlendi. Sahn Yaşam Merkezi – Kepsut Caddesi-Hanay Caddesi Kriteryum” güzergahında türlü kategorilerde yapılan yarışlarda yüzlerce heveskâr sporcu müthiş mücadele etti. Yarışların saksı törenine Karesi Kaymakamı Takatli Arslanbaş, Karesi Belediye Reisi Dinçer Orkan, Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ile Karesi Bilgisizlik ve Spor İlçe Müdürü Yokluk Özalp ve çok sayıda çağrılı katıldı. Protokol üyeleri yarışmacılara başarılar diledi. Kadınlarda 4, erkeklerde ise 5 kategoride planlı yarışlarda dereye girenlere ödülleri davetliler marifetiyle verildi.

200’e yakın sporcu katıldı

Yarışma öncesi açıklamalarda mevcut Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Cumhuriyetin kuruluşunun 99. yıldönümünü kutladı. Karesi Belediyesi’nin spor ve sporcuların temas antlaşma yanında olduğunu belirten Başkan Orkan, “Hakeza manalı tıpkı günde bizde Karesi Belediyesi yerine Karesi Cumhuriyet Altını Kupası Bisiklet Yarışları düzenliyoruz. Iyice evcil bazda değil tıpkısı çok ilden mevrut sporcularımız ile bu yarışları yapıyoruz. Tahminî 200 sporcumuz yarışlarımıza iştirak sağladı. Hangi mutlu Türkiye’de yaşadığımız için, Hangi mutlu Türküm diyorum. Son kendisine ta hepimizin Cumhuriyet bayramını kutluyorum. Nice bayramlar ülkemizin olsun” dedi. – BALIKESİR

Share: