Zincir marketi açıklamak talip yurttaş, 5 litrelik ayçiçek yağını kilo yerine tarttı! Sosyal medyada gündem olan videoya değerlendirme yağdı

Zincir marketlerde akıbet dönemde yapılan fahiş zamlar vatandaşların tepkisini çekmeye başladı. MHP lideri Bahçeli ile zincir marketler beyninde yaşanan gerginliğin arkası sıra üstelik bazı vatandaşlar marketleri ihtarname etmeye başladı. Fakat son yaşanan görüngü, insanların gülmesine bozukluk oldu.

5 LİTRELİK YAĞI KİLO NAMINA ÖLÇTÜ

Bir yurttaş, zincir marketten aldığı natamam kilo mısır ve 5 litrelik düşman tartıda tarttı. Mısır 514 gram gelirken, 5 litrelik yağ 4 kilogram 683 gram geldi. Yurttaş bu rakamın muallel olduğunu düşündü ama nicelik doğruydu. Çünkü litre namina satılan ürünler, kilo cinsinden ölçülmüyordu.

“YETMEDİĞİ GİBİ GİZLİ BINDIRIM YAPIYORLAR”

Yurttaş, bahis konusu videoda, “Daima zam yapıyorlar remiks yapıyorlar. Yetmediği üzere gizli remiks birlikte yapıyorlar. Yetkililerimizin bu konuya halk atmasını istiyorum” ifadelerini kullandı. Gülüşmelere illet olan videoteyp, toplumsal medyada çokça sayıda paylaşım aldı.

Share: