Yılbaşı için bu sene Bodrum yeğleme ediliyor

Bodrum’bile yılbaşı gecesi amacıyla rezervasyonlar dolarken, bölgede zaman 12 ay bitmeme ediyor.

Yeni yıla dar eyyam kaldığında yılbaşı gecesini ılık bire bir iklimde kutlulamak isteyenler, Iye ve Akdeniz üzere turistik bölgelerde rezervasyonlarını yaptırmaya başladı. Hele pandemiden sonraları zahir alanı olan mekanlarda henüz çok antlaşma kılmak talip yerel ve yabancı turistler, yılbaşı gecesi için tercihlerini dışarıda çokça antlaşma geçirebilecekleri ve havaların ılık namına seyrettiği Iye ve Akdeniz sahillerinden yana kullanıyorlar. Turizmcilerin, sonuç yıllarda çok çerçeveli hizmetler ile sezonu 12 taban çıkartmayı başardığı Bodrum’da, bu yıl otellerin yılbaşı gecesi üzere rezervasyonlarında doluluk yaşanıyor.

Boşluk ayında yaz bibi bitmeme ediyor

Yeni yıla çevrilmiş eyyam kaldığında, Iye’deki birçok otel ve resort şimdiden doldu. Özellikle Bodrum’dahi, dosdoğru hayat, detoks, spa merkezi ve kaplıca turizmi kadar bünyesinde hizmetler sunan wellness otelleri şişman bandaj görüyor. Bodrum Enformasyon Vakfı (BOTAV) Kurucu Başkanı ve Sianji Group Umumi Heyet Başkanı Recai Çakır yılbaşı programları amacıyla turistlerin Bodrum’a ilgisinden bahsederken, “Sene başında turistler Bodrum’u tercih ediyor zira Bodrum’dahi mesafe ayında yaz bibi devam ediyor. Albeni sıra açtığında 20 derecelerde, tarih olmadığında ise 16 derecelerde Çok mutedil benzeri iklim var. Benzeri zamanda de elbette oksijeni yeryüzü bereketli havza Bodrum. Mistik iki eğik mimarisi ve barlar sokağı ile sene boyunca burada deli dolu bir hayat var” dedi.

Yılbaşı tatilini detoks ve zayıflama programları ile birleştiriyorlar

Bodrum’un yılbaşı programları için bilgi veren Çakır, “Turistler, yılbaşı programlarını Bodrum’daki otellerin detoks ve zayıflama programları ile birleştirmeyi tercih ediyorlar. Bizim arsıulusal 7 yıldız ödüllü, zinde hayat konseptine ehil Gümüşlük’teki otelimiz Sianji Wellbeing Resort’ta şimdiden yeni sene gecesi rezervasyonlarımız yarı yarıya doldu. Yılbaşı rezervasyonları yaptıranlar, bunu hafta sonu tatili ve detoks evet da zayıflama programları ile birleştiriyor. Bire Bir da bittabi ki otelimizde çok altın tıpkı fistül suyumuz var Bodrum’birlikte, kaplıcada, metin dirim kürleri almak talip kilolu aynı azrail kitlesi var. Şu anki ayırtma taleplerine göre, yılbaşında doluluk yaşayacağımızı durum ediyorum” diye konuştu.

En az 2 akşam konaklama şartı var

Çakırdoğan, “Yılbaşı rezervasyonlarını minimum 2-3 periyot kendisine kabul ediyoruz. Bodrum’birlikte, yılbaşı gecesi menüleri mebzul otellerde 2 bin ila 3 bin 500 TL beyninde amma henüz basit restoranlarda bin TL’ye büyüklüğünde iniyor. Haddizatında, Bodrum’de herkese göre aynı yılbaşı kutlaması benzer” dedi.

Bodrum’bile ilk defa akarca turizmini başlatarak, bölgede sezonun 12 ayak tabanı çıkmasına iri yardım sağlayıcı, Gümüşlük’te meydan düz Sianji Wellbeing Resort, 2023 yılına girerken misafirlerine Akdeniz ve Avrupa mutfağından özel aynı antoloji ile varlıklı tıpkısı yılbaşı menüsü hazırlamış. Yılbaşı programına akşamüstü piyano dinletisi ile başlıyor, arkası sıra müzisyenlerin saksafon ve gitar ön programı ile bitmeme ederek, misafirlerini eskimemiş yılın önceki saatlerine kadar Baia Orkestrası’nın çalışkan parçaları ile eğlendiriyor. Sianji, Gümüşlük sahilinin eşsiz manzarasında, ara ayının ılık ve temiz Bodrum havasında misafirlerine hem eğlenceli benzeri yılbaşı gecesi hazırlamış hem de yeni sene tatili vesilesi ile konuklarına otelin bünyesinde saha alan detoks, sağlıklı dirim ve wellness hizmetlerini sunuyor. – MUĞLA

Share: