Yadırganan pazarı kuruluyor

Muratpaşa Belediyesi, değme ayın 2’nci ilişki haset Yeşilbahçe Mecbur Alışveriş durumunda ‘tuhaf pazarı’ kuracak. Belediye Reisi Beklenti Uysal, acayip meraklılarını, koleksiyonerleri buluşturacak pazara ait protokolü imzaladı.

Antalya’da, korunmaya değer dede yadigarlarını, mobilyadan kitaplara ve fotoğraflara tarihe şehadet etmiş objelerin meraklılarıyla buluşacağı yabansı pazarı kuruluyor. Veriş, ayda sadece bire bir kat, seçkin ayın 2’nci veriş günü Yeşilbahçe Bağlı Pazar Yeri’nde kurulacak. İlk alışveriş, 11 Mesafe Alım Satım günü açılacak.

Kurulacak pazarın kullanımı düzenleyen tören düzeni, Muratpaşa Belediye Başkanı Beklenti Tevazulu ve Antalya İkinci Halk Yük ve Düşüncesiz Dönüşümcüler Tesanüt ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kemal Şentürk beyninde imzalandı. Buna bakarak, pazarda sergi ve sergilik boşaltmak için toplum örgütü üyesi olma şartı aranmayacak. Düzenlilik Mahallesi Mimar Sinan Caddesi üstünde kâin dernek merkezine başvurarak sözleşmeyi imzalayanlar sergilik açabilecek. Pazarda sanatsal ve tarihi anlamda koleksiyon değeri olmayan malzemelerin sergilenmesine izin verilmeyecek. Objenin bu değerleri taşıyıp taşımadığına ise ehlihibre koleksiyonerler eliyle değişmeyen verilecek. – ANTALYA

Share: