Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek’ten “Kafa ödeme sistemi” açıklaması Açıklaması

Vatan Partisi Genel Başkanı Gün Doğusu Perinçek, amme bankalarının Rusya’nın millî ödeme sistemi Mir’den çıkması kararını eleştirerek, “Rusya’ya müteveccih yaptırım, bu uygulamalarla Türkiye’ye yaptırım oldu.” dedi.

Perinçek, partisinin İstanbul İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, kamu bankalarının, Rusya’nın ulusal ödeme sistemi Mir’den çıkmasının Türkiye ekonomisine kötülük vereceğini savundu.

Kararın, Türkiye ekonomisine etkilerine dikkati calip Perinçek, “Rusya’ya yönelik müeyyide, bu uygulamalarla Türkiye’ye müeyyide oldu.” değerlendirmesinde bulundu.

Alınan karardan sonradan alternatiflerin arandığını söyleyen Perinçek, “Rusya, teferruatlı yıllardan beri Türkiye’nin bir numara ya da ikinci tecim ortağıdır. Alınan kararla Rusya’dan sıkıntılı enerji fırsatı harcanıyor. Türkiye bu çıkmazlara mahkum değildir. Tığ buna cebin çıkıyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ve İYİ Tümen Genel Başkanı Meral Akşener’in, kuvvet hayali kurmasının gerçekçi olmadığını dile getiren Perinçek, “Yurt Partisi halkın tam kesimiyle beraber hızlı bire bir şekilde büyümektedir.” ifadesini kullandı.Share: