Kayseri’de üstüne 14 bin telefon hattı olduğunu öğrenen kayırıcı balaban şaşkınlık geçirdi

Kayseri’bile yaşayan Bahri Çağlar, çocuğu amacıyla zat adına telefon hattı ahzetmek için GSM operatörüne gitti. Burada tıpkı yetkilinin yaptığı araştırmada Bahri Çağlar’ın konusunda kayıtlı 14 bin telefon hattı olduğu tayin edildi. Durumu öğrenen Çağlar, neye uğradığını şaşırdı. Muktezi yerlere başvurma eden Bahri Çağlar, yetkililerden yardım bekliyor.

”BENİM YEMEDEN IÇMEDEN 4 HATTIM VAR”

Bahriye Edvar, ”Bende ‘benimde şu anda kullandığım 4 şerha üzerime hattım var. Bunların haricinde tıpkısı numaram bulunmayan’ dedim. Akşam Ezanı eve gittim ve almaç hizmetlerini aradım. Orada benimle konuşan emanet, ‘şu anda sisteme girdim. 14 bine kadar tarama yaptırdım’ dedi. Öylelikle kaldı. Bu olayın üzerine devrisi ahit Yahyalı Savcılığına gittim ve suç duyurusunda bulundum. Yerine mukayyet özlük imzamla aldığım 4 sunum suret var. Bunun haricinde kendi iradem dışında imzam kullanılarak, 14 bin form alınmış. Bundan aynı bilgim bulunmayan’ dedim” ifadelerini kullandı.

HATLARLA CÜRÜM İŞLEMİŞLER

Edvar, ”O zamanın savcısı benim şikayette bulunduğum telefonları benzeri kenara bırakmış, kendim aldığım adıma mukayyet 4 pare hassaten soruşturma açmış. Ben tekrardan 2017 yılında Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığına müracaatta bulundum. Soruşturmalar bibi bitmeme ediyor. beraber tek İstanbul’dan biricik birlikte Denizli’den benim adıma biçim sıralama eden 2 şerha bayi buldular. 3 kıta şekil ile taksirat mamul. Bu suçlardan muhit bayiler bulunmuş. Suç işlenmese bayide bulunmayacaktı. Bunlara 800 çeri TL, ukubet verilmiş. Mağdurum, benim hiçbir bilgim yok. 14 bin çıngı model üzerime açılmış” şeklinde konuştu.

”MAHKEMELERDE DOLANMAKTAN BIKTIM”

“Şu anda piyasada hangi kadarı kullanılıyor onu dahi bilmiyorum. Benim hattımı kullanan bir yaşama Samsun’da ayyarlık suçundan yargılanmış, Adana’da ATM’den birinin namına mülk çekmişler. Denizli’dahi oto lastiği satın almış, Kocaeli’nden getirmiş ve esasen benim adıma açılan hattı kullanmış. Bu konuda ben çokça mustarip oldum. Yaşım gelmiş 72’ye bibi karakollarda, savcılıklarda ve mahkemelerde dolanmaktan bıktım. İlgili firmalar tıpkı çözüm bulsun” dedi.

” 14 BİN FORMAT NASIL VERİLİYOR?”

GSM operatörlerinin tıpkı kişiye 14 telefon hattından aşkın suret vermediklerini söyledikleri halde 14 bin hattı kuşkusuz verdiklerini alçalma ettiklerini söyleyen Tüketiciler Birliği Umumi Başkanı Mahmut Delice dahi, vatandaşları bu şekilde mağdur eden GSM operatörlerinin bildirme sakil şekilde cezalandırılması gerektiğini ifade etti. Delicesine, “Bire Bir insanın bambaşka tıpkısı insanın yerine hat alması, hangi vukuf geliyor? Bunun bu büyüklüğünde basit olmaması geçişsiz. Sunu baştan aslında bire bir betimleme var. ‘Ego suç işleyeceğim. Hattı kendi adıma almıyorum. Başkasının namına alıyorum. Bunu yapmacıklı kimlikle yapıyorum ve bunu bire bir bayiden birçok posta yapıyorum’ kabil bir madde oluyor. Burada savcılığa bırakılmış şikayetler var. Dosya meşgul şikayet ve ifadelerle dolu.

”GSM OPERATÖRLERİ CEZALANDIRILMALI”

Burada ayrımsız vatandaşımızın adına binlerce kalıp açılabiliyor. Ancak tıpkı GSM operatörüne gittiğimizde ’14 hattan çok vermeyiz’ diyorlar. Ancak 14 bin tane kalıp küşade bu muamelat elbette oluyor. Bu nitelik bu kadar mahdut olmamalı. Kabul edilemez bire bir genişlik. Ortada bire bir kabahatli var ve o suçu işleyenler var. Bayii burada mahsus değilse ve bu hattı kullananları hatırlamak bu kadar tahakküm mu? GSM operatörleri bu durumları neden ciddiye almıyor. Burada bunu yapan GSM operatörünün gösterişli bir şekilde cezalandırılması gerekiyor” diye niteleyerek konuştu.Share: