Erzincan, Cem’de kontak oldu

Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 105. yıl dönümü çerçevesinde Ulalar Cemevinde Hızır-Irtibat Cümle düzenlendi.

Düzenlenen çokluk törenine Ilbay Vekili Mehmet Bahir Arabacı, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Adli Mahkeme Kararı ve Hak Komisyonu Başkanı Halil Odabaş, Ilbay Yardımcısı Ömer Özbay, İl Itimat Müdürü Kenan Aldanmaz, Ulalar Cemevi Başkanı Buyuru Ulu Birey, kâh amme gurur ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil sosyete örgütlerinin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Cem töreninde Alevi Dedesi Ahmet Iyi, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ve Ilbay Vekili Mehmet Deniz Arabacı birer müşavere yaparak, tutulan oruçların, yapılan duaların ve paylaşılan lokmaların doğruluk katında kabulünü yakarma ettiler. Irtibat ve el birliği mesajlarının verildiği konuşmalarda, Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunda canlarını koruma eden yiğit ecdadımız yağmur minnettarlık ve şükranla yad edildi. Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve yekpare ülkemizi kanun boğan yer sarsıntısı felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet dileyen Vali Vekili Arabacı ve özge konuşmacılar, yer sarsıntısı bölgesindeki depremzedelerin yaralarının sarılması üzere herkesin adeta yol olduğunu belirtti.

Gülbenklerin söylenmesiyle devam eden Hızır – Bağlanak Bilcümle, semah dönülmesi ve duaların edilmesi ile sona erdi. – ERZİNCAN

Share: