Tepebaşı güvenliği inikat yeniledi

Tepebaşı Belediyesi ile TÜRK-İŞ’e ilişkin GÜVENLİK-İŞ arasında imzalanan şişman iş sözleşmesi ile şehremaneti güvenlik görevlilerinin şartları iyileştirilirken Komutan Ataç, “Biz seçme zaman emeğin yanındayız” diye konuştu.

Tepebaşı Belediyesi’nde görev fail asayiş görevlileri, TÜRK-İŞ’e ilişkin GÜVENLİK-İŞ (Güvenlik ve Defans İşçileri Sendikası) ile imzalanan şişko hareket sözleşmesiyle daha bereketli iş şartlarına kavuştu. Tepebaşı Uray Sedir Salonu’nda düzenlenen imza törenine Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra Tepebaşı Belediye komutan yardımcıları, sedir üyeleri, GÜVENLİK-İŞ Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, Sendika Başkan Yardımcıları Ahmet Durcuk, GÜVENLİK-İŞ Eskişehir Mıntıka Başkanı Engin Uçar ile sendika temsilcileri ve düzenlilik görevlileri katıldı.

“Gelişigüzel ant emeğin yanındayız”

İmza töreninde bir müzakere fail Başkan Ataç, sözleşmenin balkı olmasını dilek ederken, “Bu aynı başarıdır, yıllardır omuz omuza çalışıyoruz ve bugünlere kadar hareket arkadaşlarımızın emeğini koruyarak geldik. Bu düşüncelerimiz sürecek, biz seçkin zaman emeğin yanındayız. Dolgun hisse senedi sözleşmelerimizde iyice çalışmalar yaptık, Türkiye’ye kat sayı diyebiliriz. Ülkemizde okkalı bir dönemden geçiyoruz, böylesini hatırlamıyorum. Geçmiş dönemde soylu erki krizler üstelik oldu ama bu büyüklüğünde hissedilmemişti. Eksiksiz imkanlarımızı zorlayarak iyice şartlar oluşturduğumuzu düşünüyorum. Tam arkadaşlarıma teşekkürname ediyorum. Bildirme ufak bir menfilik yaşamadan sözleşmemizi imzalıyoruz. Kavil içeriğinde ücretlerde ve toplumsal haklarda cesim artışların yanı sıra, iş güvencesini da barındırıyor. Anlaşma çerçevesinde yeryüzü düşük ücret matlup personel 8 bin 256,24 TL aylık matlup. Maaşlar Ortalama yüzdelik 71,51 oranında artırıldı. Anlı Şanlı olmasını diliyor ve teşekkürname ediyorum” diye konuştu.

“Meslektaşlarımız kıvançlı oldu”

GÜVENLİK-İŞ Genel Başkanı Ömer Çağırıcı ise “Sözleşmemizin hayırlara açar olmasını diliyorum. Arkadaşlarımızın genel kanaati, şişko iş sözleşmesinden memnunlar. Bu süreçte sendika yerine aynı köprüyüz ve evire çevire ilişkilerimiz var. Bu enflasyon döneminde verilebilecek yer ferah sözleşmelerden biri oldu. Bundan muhit meslektaşlarım namına Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkürlerimi sunuyorum, yalabık olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların peşi sıra Başkan Ataç ve Çağırıcı, dolgun hareket sözleşmesine imza attı. – ESKİŞEHİR

Share: